Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2021, 13:04

Battlefield 2042 może mieć tylko 22 bronie na premierę

Przez dziwny błąd jeden z użytkowników Reddita mógł już zagrać w Battlefielda 2042. Według informacji, które ujawnił, w dniu premiery w grze mogą być dostępne zaledwie 22 bronie.

Zgodnie z komunikatem wystosowanym w piątek przez twórców Battlefielda 2042 na Twitterze, posiadacze Xboksów One, Series X i S od soboty mogą wstępnie pobrać grę. Dziesięciogodzinny wczesny dostęp – dla preorderowiczów, subskrybentów EA Play i Xbox Game Pass – ma się rozpocząć 12 listopada, czyli równo tydzień przed premierą tytułu. W wyniku dziwnego błędu użytkownik Reddita o pseudonimie Aaronfrogger mógł jednak uruchomić produkcję już dwa dni temu – czym oczywiście pochwalił się w sieci, publikując kilka zdjęć (niestety głównie wykonanych telefonem, a nie eleganckich zrzutów ekranu). Możecie zobaczyć je poniżej – jest także krótki filmik.

Battlefield 2042 może mieć tylko 22 bronie na premierę - ilustracja #1
Źródło: reddit.com/r/battlefield2042/comments/qnyqhr/ahhhh_im_in.
Battlefield 2042 może mieć tylko 22 bronie na premierę - ilustracja #2
Źródło: reddit.com/r/battlefield2042/comments/qnzgbh/im_half_expecting_me_to_end_up_on_youtube.
Battlefield 2042 może mieć tylko 22 bronie na premierę - ilustracja #3
Źródło: reddit.com/r/battlefield2042/comments/qnz52g/imin.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, ile broni może być dostępnych na start. Ich liczba nie zachwyca – jak zauważycie na poniższym screenie, na początku zrobimy użytek jedynie z 22 „gnatów”, w tym z zaledwie cztery karabinów szturmowych, trzech snajperek i dwóch LKM-ów. Niewiele, prawda? Z pewnością EA DICE doda kolejne narzędzia mordu wkrótce po premierze Battlefielda 2042… ale fani, którzy skomentowali informacje udostępnione przez Aaronfroggera są dość mocno rozczarowani. Zresztą spójrzcie sami – na drugim zdjęciu znajdziecie panel modyfikowania broni.

Battlefield 2042 może mieć tylko 22 bronie na premierę - ilustracja #4
Źródło: reddit.com/r/battlefield2042/comments/qnymys/i_got_bf_2042_early.
Battlefield 2042 może mieć tylko 22 bronie na premierę - ilustracja #5
Źródło: reddit.com/r/battlefield2042/comments/qnyuif/gun_customisation.

Internauta został już wyrzucony z serwerów i tak jak normalni zjadacze kodu, nie ma dostępu do gry. Niemniej co zobaczył, to jego; jeśli więc macie jakieś pytania dotyczące nadchodzącej strzelanki od „elektroników”, to możecie zadać je w tym wątku na Reddicie rozpoczętym przez Aaronfroggera – obiecał on, że odpowie na możliwie najwięcej z nich. Co istotne, stan techniczny gry ma być znacznie lepszy niż to, czego można było doświadczyć podczas otwartych beta-testów, lecz AI wrogów ponoć wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Przypominamy, że właściwa premiera Battlefielda 2042 odbędzie się 19 listopada. Tytuł ukaże się na PC, PS4, PS5, XONE i XSX|S. O naszych wrażeniach z wersji beta gry możecie przeczytać pod poniższym linkiem.