Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2019, 20:00

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Maya w Borderlands 3? Kolejne poszlaki

Studio Gearbox Software podsyła fanom kolejne wskazówki odnośnie tego, jakie niespodzianki przygotowało na tegoroczną odsłonę konwentu PAX East, który odbędzie się pod koniec marca. Firma udostępniła na Twitterze niewyraźny screen przedstawiający postać do złudzenia przypominającą Mayę z gry Borderlands 2.

Maya była jedną z grywalnych postaci w grze Borderlands 2. - Maya w Borderlands 3? Kolejne poszlaki - wiadomość - 2019-03-15
Maya była jedną z grywalnych postaci w grze Borderlands 2.

Na konwencie PAX East, który odbędzie się w Bostonie w dniach 28-31 marca 2019 roku, Gearbox Software zorganizuje specjalny panel. Wydarzenie odbędzie się pierwszego dnia imprezy i przyniesie ze sobą zapowiedzi nowych projektów studia.

We wtorek firma wrzuciła na swoje konto na Twitterze obrazek przedstawiający tablicę drogową z datą 28 marca i napisem „Boston, MA”. Grafikę wykonano w kreskówkowej stylistyce charakterystycznej dla serii Borderlands, co fani serii odebrali jako znak, że trzecia odsłona zostanie oficjalnie zapowiedziana na PAX East. Następnego dnia firma wrzuciła na Twittera inne zdjęcie, które sugerowało, że oprócz nowej części kultowej strzelanki z elementami RPG, studio zapowie jeszcze jeden, zupełnie nowy tytuł.

Wczoraj na koncie Gearbox Software pojawił się następujący tweet:

Opis grafiki sugeruje, że mamy do czynienia z zapowiedzią kolejnej gry (taki sam widniał przy wcześniejszym wpisie). Na obrazku widzimy jednak rozpikselowaną postać, która wygląda zupełnie jak Maya – jedna z głównych bohaterek gry Borderlands 2. Dostaliśmy już jedną zapowiedź związaną z tą serią (tweet z tablicą), więc co może oznaczać kolejny?

Fani spekulują, że może chodzić o konwersję Borderlands 2 na konsolę Nintendo Switch lub o nowy spin-off w stylu Borderlands: The Pre-Sequel! lub Tales from the Borderlands. Niewykluczone, że wpis dotyczy jednak występu Mayi w trzeciej części cyklu – pierwszy tweet mógł przecież stanowić wyłącznie zapowiedź panelu, a nie sugestię na temat tego, jakich gier powinniśmy się na nim spodziewać. Cokolwiek by to nie było, o wszystkim dowiemy się za niecałe dwa tygodnie, 28 marca.