Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2019, 20:52

The Division 2 - błąd w grze uniemożliwia korzystanie z niektórych umiejętności

Fani bawiący się z opublikowaną właśnie strzelanką Tom Clancy's The Division 2 odkryli, że przez błędy w grze nie mogą w normalny sposób korzystać z niektórych kluczowych umiejętności swoich postaci.

Wygląda na to, że debiutująca w tym tygodniu trzecioosobowa strzelanka Tom Clancy's The Division 2 nie uniknęła losu podobnych jej kompleksowych i obszernych produkcji, które nastawione są na zabawę wieloosobową, witając nowych graczy niespodziewanymi błędami. Fani tytułu, którzy dziś rozpoczynają swoją przygodę w opuszczonej stolicy Stanów Zjednoczonych, odkryli, że z powodu bugów niektóre z kluczowych umiejętności postaci nie działają w prawidłowy sposób. Gracze dzielą się teraz w serwisie Reddit informacjami na temat błędu oraz skutecznych sposobów na jego zwalczenie.

Problem jest dość prosty. Wiele ze specyficznych umiejętności, które posiadają postacie kontrolowane przez graczy, ładuje się przez pewien czas po wykorzystaniu tak, by zapobiec ich spamowaniu i nadużywaniu (tzw. cooldown). Fani informują jednak, że za sprawą błędu praktycznie wszystkie zdolności aktywne są zaledwie przez jedną lub dwie sekundy. W wielu wypadkach jest to niezauważalne, ale ma to znaczenie w przypadku bardziej pasywnych i specjalistycznych skilli, których długość działania nie powinna być normalnie ograniczona czasowo. Chodzi tu o np. wykorzystanie tarczy lub kontrolowanie drona, który zaraz po pojawieniu się wybucha. Ludzie sprawdzili niezależnie wiele potencjalnych przyczyn tego typu zachowania gry, ale nie znaleźli żadnych konkretnych wyjątków, mogących świadczyć o tym, że nie jest to zwykły bug. Na razie odkryli kilka potencjalnych i tymczasowych sposobów zaradzenia problemowi. Wypada jednak mieć nadzieję, że błyskawicznie zajmie się nim Ubisoft, naprawiając go w którejś z nadchodzących łatek.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry The Division 2 (w przygotowaniu) – postapokalipsa lepsza niż w Falloucie
  3. Wszystko o Tom Clancy's The Division 2