Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2019, 09:35

autor: Adrian Werner

Premiera The Division 2

Na rynku zadebiutowała gra Tom Clancy's The Division 2, czyli sieciowa strzelanka firmy Ubisoft. Na wysyp recenzji jeszcze trochę poczekamy, ale pierwsze wrażenia krytyków są na razie pozytywne.

Druga część ukazała się trzy lata po debiucie pierwszego The Division. - Premiera The Division 2 - wiadomość - 2019-03-15
Druga część ukazała się trzy lata po debiucie pierwszego The Division.
THE DIVISION 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Massive Entertainment
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 15 marca 2019 r.

Nadszedł wreszcie dzień oficjalnej premiery Tom Clancy's The Division 2, czyli kontynuacji popularnej sieciowej strzelanki z 2016 roku. Piszemy „oficjalnej”, gdyż gra od kilku dni jest już dostępna dla osób, które kupiły jedną z kilku edycji specjalnych.

Tom Clancy's The Division 2 trafiło na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Na wszystkich trzech platformach oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Warto dodać, że wydania pecetowego nie kupimy na Steamie. Dostępne jest tylko przez serwisy Uplay oraz Epic Games Store.

Osoby, które kupią wersję pudełkową muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż przed rozpoczęciem rozgrywki konieczne jest pobranie olbrzymiego patcha. Na PS4 „waży” on ok. 90 GB. W przypadku wydań na PC i Xboksa One ta aktualizacja zajmie ok. 50 GB.

Sieciowy charakter gry sprawia, że musimy jeszcze poczekać na recenzje. Sporo serwisów (m.in. PCGamer, PCInvasion, IGN i Gamespot) opublikowało już jednak pierwsze wrażenia i na razie są one pozytywne. Chwalone jest dopracowanie techniczne produkcji i wyśmienicie zrealizowana wirtualna wersja Waszyngtonu, który wydaje się prawdziwym miastem, a nie jedynie dekoracją. Recenzentom podoba się również system walki oraz obszerna zawartość, w tym zwłaszcza rozbudowane i różnorodne misje.

Wszystko wskazuje więc, że Tom Clancy's The Division 2 zaliczy znacznie lepszy debiut niż największa konkurencyjna premiera tego roku, czyli Anthem. Jeśli tak się stanie, to nie będzie to specjalnym zaskoczeniem. Studio Ubisoft Massive ma bowiem duże doświadczenie w tej kategorii, zdobyte na pierwszej części cyklu, podczas gdy BioWare dopiero zdobywało szlify w tym gatunku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Graliśmy w The Division 2 - to mogłoby być The Division 1,5
  3. Wszystko o Tom Clancy's The Division 2