Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2019, 19:51

autor: Ender

System Shock 3 - nowe informacje o grze na GDC 2019

W najbliższy poniedziałek poznamy nowe informacje oraz materiały związane z nadchodzącą grą System Shock 3. Pojawią się one na konferencji GDC 2019, a dokładnie podczas panelu poświęconego popularnemu silnikowi Unity.

W najbliższy poniedziałek fani tytułu poznają nowe informacje na temat System Shock 3. Będą one jedną z atrakcji panelu poświęconego popularnemu silnikowi Unity, który zorganizowany zostanie na rozpoczynającej się wówczas konferencji deweloperów GDC 2019. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w serwisach takich jak YouTube oraz Twitch. Przypomnijmy, że gra to oczekiwany sequel liczącej sobie ponad dwadzieścia lat legendarnej serii gier, łączącej w sobie cechy produkcji akcji, strzelanek oraz klasycznych RPG-ów, która była także inspiracją dla współczesnych hitów, takich jak BioShock czy Dishonored. Prace nad tytułem rozpoczęły się oficjalnie jeszcze w 2015 roku. Wśród deweloperów, którzy stanowią trzon studia deweloperskiego OtherSide Entertainment, znaleźli się weterani, tacy jak Warren Spector (producent między innymi pierwszej części Deus Ex oraz oryginalnego System Shocka) oraz Paul Neurath (System Shock 2, Thief: The Dark Project, Thief 2: The Metal Age, Arx Fatalis).

Podczas panelu na GDC 2019 na scenie pojawić mają się Warren Spector oraz reprezentująca OtherSide Entertainment Elizabeth Legros, którzy przekażą nowe informacje dotyczące rozgrywki i pokażą niewidziane wcześniej materiały promocyjne produkcji. Niewykluczone, że poznamy nawet jej przybliżoną datę premiery. Dodajmy, że ostatnio o System Shock 3 usłyszeliśmy w ubiegłym miesiącu. Praw do opublikowania gry pozbyła się wówczas szwedzka firma Starbreeze. Zostały one odkupione przez deweloperów, przez co tytuł utracił wydawcę oraz stabilne źródło finansowania. Według kontraktu z 2017 roku, Starbreeze zobowiązało się bowiem współfinansować jego produkcję. Niewykluczone więc, że obecność Spectora na GDC 2019 oraz prezentacja nowych materiałów mają przede wszystkim przyciągnąć do projektu nowych inwestorów.

Gra została zapowiedziana jeszcze w 2015 roku. - System Shock 3 - nowe informacje o grze na GDC 2019 - wiadomość - 2019-03-15
Gra została zapowiedziana jeszcze w 2015 roku.
  1. System Shock 3 – strona oficjalna
  2. GDC 2019 – strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2019-03-15

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
System Shock 3

System Shock 3