Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2020, 13:37

autor: Froozyy

Studio tworzące System Shock 3 przerywa milczenie po zwolnieniach

Na forum studia OtherSide Entertainment (odpowiedzialnego za trzecią część System Shocka) pojawił się wpis jednego z pracowników - Waltera Somola. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że firma nadal żyje, ale nie padły żadne nowe informacje na temat wspomnianej wcześniej gry.

Studio tworzące System Shock 3 przerywa milczenie po zwolnieniach - ilustracja #1
Czy prace nad System Shockiem 3 nadal trwają?

Po ostatniej wiadomości o zwolnieniach w studiu OtherSide Entertainment (pracującym nad trzecią odsłoną System Shocka), która pojawiła się na początku lutego tego roku, do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych nowych informacji na temat wspomnianej gry. Milczenie studia trwało dobrych kilka miesięcy, a dopiero teraz przerwał je Walter Somol, wiceprezes ds. marketingu i rozwoju biznesu. Dzięki jego wypowiedzi na forum wiemy, że studio cały czas funkcjonuje, aczkolwiek o samym System Shocku 3 nadal nie padło żadne słowo. Walter zajmował się inną produkcją - Underworld Ascendant – i to najpewniej o tym cyklu wspomniał.

Nadal tu jesteśmy. Pracujemy zdalnie tak jak większość z was. Nasz nowy koncept nieźle się rozwija i jesteśmy nim mocno podekscytowani. Mamy fajny i wyróżniający się styl graficzny, a rozgrywka powstaje na silniku Unreal Engine 4. Wiem, że to niewiele, ale na razie nie mogę powiedzieć wam nic więcej.

Jak sami widzicie, nadal nie możemy być pewni, czy System Shock 3 ma jeszcze w ogóle szanse powstać. Pozostaje mieć nadzieję, że studio poradzi sobie z obecnymi problemami i już wkrótce poinformuje nas o stanie prac (lub ich braku) nad kolejną odsłoną kultowej produkcji. Warto jednak nadmienić, że remake oryginalnego System Shocka z 1994 roku jest niezagrożony. Nad nim pracuje zupełnie inna ekipa - Nightdive Studios.