Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2019, 10:52

autor: Adrian Werner

System Shock 3 - powrót Shodan na pierwszym teaser trailerze

Podczas Game Developers Conference studio OtherSide Entertainment udostępniło pierwszy teaser System Shock 3 pokazujący sekwencje wygenerowane przez silnik gry.

SYSTEM SHOCK 3 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: OtherSide Entertainment
  2. Wydawca: OtherSide Entertainment
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC

W San Francisco ruszyła tegoroczna edycja imprezy GDC. Dzięki temu w sieci zaczęły pojawiać się nowe materiały wideo z projektów, które są pokazywane na tej konferencji. Jednym z nich jest teaser gry System Shock 3.

Filmik jest krótki – trwa raptem pół minuty – ale to pierwszy materiał wideo z tej produkcji. Ponadto pokazuje kilka scen na silniku gry. Z tak skromnego teasera trudno wyciągać jakiekolwiek wnioski, ale na razie wydaje się, że System Shock 3 pozostanie wierne klimatowi wcześniejszych odsłon cyklu.

Teaser pochodzi z wersji pre-alfa gry, więc wiele rzeczy może jeszcze ulec zmianie. - System Shock 3  - powrót Shodan na pierwszym teaser trailerze - wiadomość - 2019-03-19
Teaser pochodzi z wersji pre-alfa gry, więc wiele rzeczy może jeszcze ulec zmianie.

Ponadto filmik pozwala zobaczyć, jak w grze będzie wyglądała Shodan, czyli mordercza sztuczna inteligencja, która sprawiła nam tak wiele kłopotów w poprzednich odsłonach.

System Shock 3 powstaje na silniku Unity i teaser zaprezentowano podczas panelu producenta tej technologii. Na razie autorzy potwierdzili tylko wersję pecetową i nie wiemy, kiedy gra ma trafić do sprzedaży.

Przypomnijmy, że do niedawna System Shock 3 miała wydać firma Starbreeze, ale kłopoty finansowe zmusiły ją do odsprzedania praw deweloperowi gry, czyli studiu OtherSide Entertainment.

W pracującym nad projektem zespole znajduje się wiele osób, które brały udział w produkcji wcześniejszych odsłon serii. W tym przypadku fani mają jednak powody do obaw. Będąca debiutancką produkcją OtherSide Entertainment gra Underworld Ascendant okazała się bowiem jednym z największych rozczarowań zeszłego roku. Pozostaje mieć nadzieję, że autorzy lepiej poradzą sobie przy tworzeniu System Shocka 3.

  1. Oficjalna strona gry