Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 marca 2019, 10:45

Ruszyły zdjęcia do Diuny. Hans Zimmer odpowiedzialny za muzykę

Rozpoczęły się zdjęcia na planie filmowej adaptacji Diuny. Muzykę do widowiska skomponuje Hans Zimmer, a w obsadzie filmu zobaczymy między innymi Timothee Chalameta, Josha Brolina, Jasona Momoę czy Javiera Bardema.

W sieci pojawiła się oficjalna informacja prasowa, że rozpoczęły się prace na planie filmowej Diuny. Zdjęcia odbędą się w Budapeszcie, Jordanii i na Węgrzech. Przy okazji poznaliśmy także dużą część obsady oraz ekipy technicznej. Jedną z ciekawszych wieści, która pewnie uszczęśliwi melomanów, jest fakt, że za oprawę audio odpowie Hans Zimmer. Niemalże legendarny kompozytor, który w swoim portfolio ma pracę nad takimi dziełami jak Król Lew, Gladiator, Kod da Vinci, Mroczny Rycerz, Incepcja czy Dunkierka.

Za reżyserię filmowej adaptacji powieści Franka Herberta odpowiada Denis Villeneuve (Sicario, Blade Runner 2049). Twórca zapowiada, że dzieło będzie „Gwiezdnymi wojnami dla dorosłych”. Z materiałów prasowych wynika także, że obsada aktorska jest niemal w pełni skompletowana. W filmie zobaczymy kilku popularnych aktorów, takich jak: Timothee Chalamet (Tamte dni, tamte noce), Rebecca Ferguson (Mission Impossible - Fallout), Oscar Isaac (Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi), Josh Brolin (Deadpool 2, Avengers: Infinity War), Dave Bautista (Strażnicy Galaktyki, Blade Runner 2049), Jason Momoa (Aquaman) czy Javier Bardem (Skyfall). Pojawił się także pierwszy oficjalny opis produkcji, który możecie przeczytać poniżej.

Diuna opowiada historię Paula Atrydy, błyskotliwego i bardzo utalentowanego młodego chłopaka, urodzonego z przeznaczeniem, którego jeszcze nie rozumie. Jego zadaniem jest udanie się na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie w celu zadbania o przyszłość swojej rodziny i ludu. Gdy wrogie siły rozpoczynają walkę o najcenniejsze zasoby planety, przetrwają tylko ci, którzy przezwyciężą swój strach.

Poznaliśmy także część ekipy odpowiedzialnej za ostateczny kształt filmu. Zdjęciami zajmie się Greig Fraser (Blade Runner 2049), za kostiumy odpowiedzialni będą Jacqueline West (Zjawa) i Bob Morgan (X-Men: Przeszłość, która nadejdzie), natomiast zadbanie o scenografię będzie zadaniem Patrice Vermette (Sicario). Film trafi do kin 20 listopada 2020 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa Warner Bros.
  2. Oficjalna strona internetowa Legendary Entertainment
  3. Oficjalna strona internetowa sagi Diuna