Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2020, 11:20

autor: AlexB

Domena System Shock 3 w rękach Tencentu

Domeny SystemShock3.com i SystemShock4.com trafiły pod skrzydła firmy Tencent. Najprawdopodobniej oznacza to, że chińska korporacja zawarła umowę ze studiem Otherside Entertainment i sfinansuje dalsze prace nad kolejną odsłoną popularnego cyklu.

Tencent kontynuuje swoją ekspansję w branży elektronicznej rozrywki. Jak podaje serwis VGC, w ostatnich dniach chiński gigant przejął kontrolę nad domenami SystemShock3.com i SystemShock4.com, które wcześniej zarejestrował Paul Neurath, stojący na czele studia Otherside Entertainment. Co prawda nic nie zostało oficjalnie potwierdzone, lecz najprawdopodobniej oznacza to, że Tencent sfinansuje dalsze prace nad długo wyczekiwaną kontynuacją kultowego cyklu pierwszoosobowych przygodowych gier akcji z elementami RPG.

Domena System Shock 3 w rękach Tencentu - ilustracja #1
Według zapewnień twórców, System Shock 3 nadal powstaje.

Przypominamy, że początek tego roku nie był zbyt udany dla studia Otherside Entertainment. Doszło w nim do zwolnień, które w dużej mierze były spowodowane kiepską sytuacją finansową, będącą konsekwencją między innymi zerwania współpracy ze szwedzką firmą Starbreeze. Co prawda jeszcze miesiąc temu jeden z pracowników Otherside Entertainment, Walter Somol, zapewniał, że produkcja System Shocka 3 idzie w dobrym kierunku, lecz niedługo potem on sam również odszedł z firmy, co mogło dawać pewne powody do niepokoju. Ingerencja finansowa Tencenta może okazać się zbawienna dla dalszych losów tytułu.

  1. Oficjalna strona gry System Shock 3
  2. Szok w systemie - trudna walka o przetrwanie serii gier System Shock