Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2021, 08:20

autor: Adrian Werner

Mass Effect Legendary Edition z pokazem w przyszłym tygodniu według plotek

Znany i sprawdzony branżowy insider zasugerował, że w przyszłym tygodniu zobaczymy w akcji Mass Effect: Legendary Edition, czyli odświeżoną wersję klasycznej trylogii studia BioWare.

W sieci pojawiły się plotki, według których w przyszłym tygodniu wreszcie zaprezentowane zostanie Mass Effect: Legendary Edition, czyli zestaw zremasterowanych wersji trzech RPG-ów studia BioWare. Projekt został zapowiedziany w listopadzie ubiegłego roku, ale do tej pory pokazano jedynie krótki teaser. Nie wiemy więc, jak odświeżone wydania będą wyglądały w akcji ani jakie ulepszenia zaoferują.

Źródłem tych doniesień jest insider znany jako Shinobi602. W miniony piątek, w wątku na forum ResetEra, w odpowiedzi na narzekanie jednego gracza na brak wieści odnośnie Mass Effect: Legendary Edition uspokoił niecierpliwego fana, stwierdzając, że da radę wytrzymać jeszcze jeden weekend. Sugeruje to, że gra pokazana zostanie w przyszłym tygodniu.

Shinobi602 to sprawdzony insider. W przeszłości dzielił się przeciekami odnośnie m.in. Halo 5: Guardians, Battlefield: Hardline czy Quantum Break, które potem okazywały się prawdziwe. Przede wszystkim jednak sprawdziły się jego wcześniejsze doniesienia w kwestii Mass Effect: Legendary Edition, zarówno pod względem samego istnienia tego projektu, jak i dementowania plotek o fałszywych datach premier czy przeniesieniu trylogii na silnik Frostbite. Jest to więc źródło, któremu dajemy wiarę.

Warto dodać, że w ubiegłym miesiącu pojawiły się doniesienia, według których Mass Effect: Legendary Edition ma ukazać się 12 marca tego roku. Jeśli ten termin premiery jest prawdziwy, to firma Electronic Arts nie każe nam długo czekać na prezentację projektu.

Przypomnijmy, że Mass Effect: Legendary Edition zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Posiadacze PS5 i Xboksa Series X/S zagrają w tę produkcję dzięki wstecznej kompatybilności.

  1. Strona internetowa studia BioWare
  2. Strona internetowa marki Mass Effect