Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2020, 11:36

Marvel's Spider-Man - sprzedaż przekroczyła 20 mln egzemplarzy

Dzięki CV dyrektora do spraw marketingu Sony dowiedzieliśmy się, że sprzedano już ponad 20 mln egzemplarzy gry Marvel's Spider-Man studia Insomniac Games.

Studio Insomniac Games ma powody do zadowolenia. Sprzedaż wydanej dwa lata temu gry Marvel's Spider-Man przekroczyła 20 mln egzemplarzy. Liczbę tę poznaliśmy dzięki umieszczonemu w serwisie LinkedIn profilowi Davida Bulla, który odpowiada w firmie Sony za globalny marketing. Gdy zrobiło się o tym głośno, informacja została usunięta, ale gracze zdążyli wcześniej zrobić screeny.

Warto podkreślić, że te 20 mln obejmuje jedynie pierwowzór na PS4. Odświeżona wersja dołączana do Spider-Man: Miles Morales na PlayStation 5 nie została wzięta pod uwagę. Obecnie remastera nie można kupić jako samodzielnej produkcji, ale autorzy dali do zrozumienia, że w przyszłości może to ulec zmianie.

Przekroczenie progu 20 mln egzemplarzy jest dużym wydarzeniem, gdyż wcześniej udało się to tylko jednej grze wydanej przez Sony (The Last of Us). Całkiem prawdopodobne, że Marvel's Spider-Man wkrótce stanie się największym bestsellerem w historii japońskiej firmy, o ile już nie osiągnął tej pozycji. Bazując na danych zbieranych przez stronę Gamstat, w tytuł ogólnie zagrało już ponad 30 mln osób.

Sukces gry pokazuje, że Sony dokonało dobrej decyzji, wykupując w ubiegłym roku studio Insomniac Games. Zespół pracuje obecnie m.in. nad Ratchet & Clank: Rift Apart, czyli swoim pierwszym projektem opracowywanym wyłącznie z myślą o PS5.

Przypomnijmy, że gra Marvel's Spider-Man ukazała się 7 września 2018 roku na PlayStation 4. Z kolei w tym miesiącu zadebiutował Spider-Man: Miles Morales, będący czymś pomiędzy samodzielnym dodatkiem a pełnoprawną kontynuacją. Produkcja jest tytułem startowym dla PS5, dlatego w Stanach Zjednoczonych i kilku innych krajach jej premiera odbyła się 12 listopada, a w Polsce pozycja trafiła do sprzedaży dzisiaj.

  1. Recenzja gry Marvel's Spider-Man - z wielkimi oczekiwaniami nie przychodzi rozczarowanie
  2. Marvel's Spider-Man - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona studia Insomniac Games