Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2019, 18:21

autor: Entelarmer

Marvel's Avengers - rozwój postaci i Ms. Marvel na nowym gameplay trailerze

W sieci pojawił się kolejny zwiastun gry Marvel's Avengers, zawierający fragmenty rozgrywki z wersji pre-alfa. Tym razem twórcy pokrótce omówili fabułę oraz niektóre elementy gry, w tym personalizację bohaterów.

Omówienie gry na pół roku przed premierą? Poproszę. - Marvel's Avengers - rozwój postaci i Ms. Marvel na nowym gameplay trailerze - wiadomość - 2019-10-30
Omówienie gry na pół roku przed premierą? Poproszę.

Zwiastuny omawiające podstawowe elementy gier nie są rzadkością, jednak zwykle spodziewamy się ich na krótko przed premierą. Inaczej postąpiły studio Crystal Dynamics oraz Eidos Montreal, które zaprezentowały nowy trailer Marvel’s Avengers. Materiał nie obfituje w nowe informacje, ale pokrótce opisuje fabułę produkcji, w której tytułowa grupa superbohaterów zostaje wyjęta spod prawa po niefortunnej katastrofie, która zrujnowała San Francisco. Jej obowiązki przejmuje grupa Advanced Idea Mechanics (w skrócie A.I.M.), jednak nie wszyscy wierzą w winę Avengersów. Wśród nich jest Kamala Khan, czyli Ms. Marvel, którą mogliśmy zobaczyć na materiale z początku miesiąca. Ponownie omówiono też podział na misje bohaterskie (stanowiące część kampanii dla jednego gracza) oraz strefy wojny (przeznaczone do zabawy w trybie kooperacji), do których dostęp uzyskujemy poprzez specjalną mapę. Zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Nie znaczy to, że materiał oraz towarzyszący mu wpis na blogu PlayStation nie zdradzają nic nowego. Twórcy ujawnili sporo informacji na temat personalizacji bohaterów. Dotychczas wiedzieliśmy tylko ogólnie o możliwości zmiany wyglądu bohatera. Teraz dowiedzieliśmy się, że będziemy wybierać nie tylko spośród licznych strojów, ale też m.in. emotek. Co jednak ważniejsze, Marvel’s Avengers pozwoli na stworzenie własnego stylu gry dzięki odblokowywaniu kolejnych umiejętności, ekwipunku oraz perków. Autorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, czy preferuje rażenie całych grup wrogów z daleka, czy pojedyncze eliminowanie ich w walce wręcz. Warto dodać, że produkcja nie rozdzieli postępów w trybie dla jednego gracza i kooperacji – w obu skorzystamy z tych samych herosów.

Szary Hulk, znany też jako Mr. Fixit (albo Mr. Twardziel jak chcą polscy tłumacze serialu animowanego), będzie jedną z ogromnej rzeszy skórek dla bohaterów. - Marvel's Avengers - rozwój postaci i Ms. Marvel na nowym gameplay trailerze - wiadomość - 2019-10-30
Szary Hulk, znany też jako Mr. Fixit (albo Mr. Twardziel jak chcą polscy tłumacze serialu animowanego), będzie jedną z ogromnej rzeszy skórek dla bohaterów.

Marvel’s Avengers ukaże się 15 maja na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Niewątpliwie przed twórcami jest jeszcze sporo pracy. Produkcja wciąż jest na etapie pre-alfy i niewykluczone, że deweloperzy zdecydują się na pewne zmiany w rozgrywce. Nam pozostaje wyczekiwać kolejnych informacji, na przykład o asymetrycznym trybie kooperacji, który zostanie szerzej omówiony na początku przyszłego roku.