Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2019, 18:24

Man Standing by Hideko Kojimba - parodia Death Stranding na Steamie

Nie możecie się doczekać premiery Death Stranding na PC? Jeśli tak, to macie alternatywę. Na platformie Steam pojawiło się Man Standing, czyli parodia popularnej produkcji od Hideo Kojimy. Tytuł zadebiutuje 10 grudnia.

Powstała kolejna parodia Death Stranding. - Man Standing by Hideko Kojimba - parodia Death Stranding na Steamie - wiadomość - 2019-12-03
Powstała kolejna parodia Death Stranding.

Death Stranding to jedna z najgorętszych premier ubiegłego miesiąca. Produkcja ta trafi na komputery osobiste dopiero w przyszłym roku. Nic więc dziwnego, że pojawiają się gry próbujące podczepić się pod sukces tytułu. Jednym z nich jest Man Standing od studia Alfina Gamers, które stanowi parodię dzieła Hideo Kojimy.

Man Standing „by Hideko Kojimba” wyśmiewa konwencję rozbudowanego symulatora chodzenia, za jaki uważane jest Death Stranding. Historia przedstawiona w parodii opowiada o chorym na schizofrenię mężczyźnie, który jako jedyny przeżył apokalipsę. Teraz przemierza on świat w poszukiwaniu miejsc, które zachowały wspomnienia po zmarłych przedwcześnie osobach. W czasie eksploracji świata napotyka on różne anomalie oraz przeciwników (w tym rekiny spadające z nieba).

Zaprezentowane na ten moment materiały wskazują, że produkcja wykonana została na szybko, tylko dla żartu. Szczególnie dobrze widoczne jest to w trailerze gry (obejrzeć go można na karcie Steam), gdzie wyraźnie widać, jak bardzo niedopracowana jest mechanika rozgrywki oraz oprawa graficzna.

Na to, że tytuł powstał tylko dla żartu, wskazuje także użycie w trailerze nazwiska Hideko Kojimba, które jest lekko zmodyfikowanym imieniem i nazwiskiem twórcy Death Stranding – Hideo Kojimy. Podobny zabieg został zastosowany już wcześniej, kiedy to twórcy mobilnego Deadly Standing wskazywali, że za grę odpowiada niejaki Hodeo Kojumbo.

Twórcy zdają sobie sprawę, że ich dzieło nosi sporo podobieństw do innej gry, i tłumaczą się w następujący sposób:

Może się wydawać, że gra zapożycza wiele mechanik z innej gry - oczywiście mowa tutaj o Heavy Rain. Ale jeszcze nas nie osądzaj! Heavy Rain opowiada kompletnie inną historię.

Parodia ma zadebiutować 10 grudnia tego roku. Nie wiadomo jednak, jak długo utrzyma się ona na Steamie, ponieważ wykorzystuje muzykę pochodzącą z Death Stranding, do której twórcy Man Standing najprawdopodobniej nie posiadają praw.