Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2019, 10:53

autor: Aquma

Granie w Watykanie? Ksiądz zakłada serwer Minecrafta, by walczyć z toksycznością

Jezuita Robert Ballecer postanowił stworzyć własny serwer Minecrafta, ulokowany w Watykanie. Celem jest walka z toksycznymi zachowaniami oraz umożliwienie nawiązywania więzi, które z czasem mogą przenieść się do prawdziwego świata.

Serwer Minecrafta dla osób spragnionych spokojnej, przyjaznej społeczności. - Granie w Watykanie? Ksiądz zakłada serwer Minecrafta, by walczyć z toksycznością - wiadomość - 2019-12-03
Serwer Minecrafta dla osób spragnionych spokojnej, przyjaznej społeczności.

Jezuita z Watykanu - Robert Ballecer - postanowił powalczyć z toksycznymi zachowaniami w grach wideo. Ksiądz obrał przy tym dość nietypową strategię. Zamiast próbować odciągnąć młodych ludzi od grania, założył własny serwer Minecrafta, na który zaprasza wszystkich graczy zainteresowanych rozrywką w przyjaźniejszej społeczności. Najważniejszym celem jest jednak umożliwienie nawiązywania relacji, które - jak ma nadzieję pomysłodawca - mogą później przenieść się do prawdziwego świata.

Możecie zapraszać graczy, którzy chcą być kreatywni, którzy nie chcą zachowywać się toksycznie i stworzyć środowisko, w którym ludzie mogą wyrażać samych siebie i nawiązywać relacje. I to właśnie związki międzyludzkie są tutaj najważniejsze - to główny cel. Tu nie chodzi o technologię ani nawet o granie. Chodzi o łączenie ludzi, którzy potem mogą przenieść te relacje do prawdziwego świata - argumentuje ksiądz.

Cyfrowy jezuita we własnej osobie. Źródło: Twitter.
Cyfrowy jezuita we własnej osobie. Źródło: Twitter.

Jak można się domyślić, niektórym graczom pomysł początkowo wydał się nieco dziwny, ale przekonali się do niego, kiedy zauważyli, że jezuita faktycznie wie, o czym mówi. Nim został kapłanem, Robert Ballecer pracował w tzw. Dolinie Krzemowej (miejscu w USA uznawanym za kolebkę rozwoju technologicznego).

Początkowo było wiele osób, które podchodziły do tego z dystansem. Widzisz gościa takiego jak ja, w koloratce, który mówi o najnowszej ofercie Google albo prowadzeniu sieci światłowodowej przez Atlantyk. Nie rozumieli tego, mówili „zaraz, te dwie rzeczy się nie łączą”. Ale z czasem ludzie zaczęli to akceptować, myśląc „hej, on wie, o czym mówi, po prostu przy okazji jest też księdzem” - stwierdził Robert Ballecer.

Gra, która otrzymała watykański serwer, została wyłoniona w drodze głosowania na Twitterze. Na liście znajdowały się też Rust, ARK: Survival Evolved i Team Fortress 2, ale Minecraft okazał się zdecydowanie najpopularniejszy (64% głosów). Serwer znajduje się obecnie w fazie testowej, ale już można się na niego logować. Znajdziecie go wyszukując w kliencie gry adres Minecraft.digitaljesuit.com.

  1. Minecraft - strona oficjalna