Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 grudnia 2019, 09:54

autor: Aquma

Star Wars: Rian Johnson chciałby wyreżyserować odcinek The Mandalorian

Reżyser kontrowersyjnego filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi - Rian Johnson - stwierdził w wywiadzie, że chciałby wyreżyserować jeden odcinek drugiego sezonu popularnego serialu The Mandalorian. Omawiany twórca, delikatnie mówiąc, nie cieszy się zbytnią popularnością w fandomie Star Wars.

The Mandalorian bije rekordy popularności. - Star Wars: Rian Johnson chciałby wyreżyserować odcinek The Mandalorian - wiadomość - 2019-12-02
The Mandalorian bije rekordy popularności.

Jak wiadomo, na platformie Disney+ można obecnie oglądać serial The Mandalorian. Produkcja okazała się dla twórców olbrzymim sukcesem, dzięki czemu powstanie drugiego sezonu zostało potwierdzone jeszcze nim zdążono wyemitować wszystkie odcinki pierwszego. Wygląda na to, że dzieło podoba się także Rianowi Johnsonowi - reżyserowi odpowiedzialnemu za film Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi. W wypowiedzi dla portalu ReelBlend twórca stwierdził, że gdyby miał czas, chciałby wyreżyserować jeden odcinek.

O, tak! Gdybym miał czas, pojechałbym tam w mgnieniu oka. Byłem na planie sezonu pierwszego i wyglądał niesamowicie. Wyglądało to na świetną zabawę! - powiedział reżyser.

Warto przypomnieć, że Ostatni Jedi bardzo mocno podzielił fanów uniwersum Star Wars. Dla dużej części z nich jest to najgorszy film z serii, który zrujnował wiele wątków i ukochanych postaci (np. takich, jak Luke Skywalker). Z kolei The Mandalorian - stworzony przez Jona Favreau (znanego z dwóch pierwszych części Iron Mana) i Dave’a Filoni (twórcę Wojen klonów) - jest powszechnie uznawany za najlepszą gwiezdnowojenną produkcję od lat. Z tego właśnie powodu wypowiedź reżysera z pewnością odbije się w sieci dużym echem.

Najnowszym filmem Riana Johnsona jest czarna komedia Na noże (Knives Out), którą można obecnie oglądać w kinach. Z kolei nowa część Gwiezdnych wojen - Skywalker. Odrodzenie w reżyserii J.J. Abramsa - trafi na srebrny ekran 20 grudnia tego roku. Produkcja będzie zwieńczeniem sagi zapoczątkowanej w 1979 roku i obejmującej 9 blockbusterów.

  1. The Mandalorian - Disney+
  2. The Mandalorian to najlepsze co przydarzyło się Star Wars od Powrotu Jedi