Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2019, 09:26

autor: Adrian Werner

League of Legends definitywnie odzyskało tron lidera na Twitchu

Studio Riot Games ma powody do zadowolenia. Gra League of Legends była najczęściej oglądaną produkcją na Twitchu w ciągu ostatnich 365 dni. W pokonanym polu zostawiła swojego głównego rywala, czyli Fortnite.

League of Legends znowu cieszy się największą popularnością wśród widzów serwisu Twitch. - League of Legends definitywnie odzyskało tron lidera na Twitchu - wiadomość - 2019-12-03
League of Legends znowu cieszy się największą popularnością wśród widzów serwisu Twitch.

League of Legends definitywnie powróciło na tron króla streamingu. W serwisie Twitch była to najczęściej oglądana gra w ostatnich 365 dniach. Produkcja studia Riot Games, z wynikiem 1,111 mld obejrzanych godzin, nieznacznie wyprzedziła w tej kategorii Fortnite (1,108 mld godzin), które było liderem w 2018 r. Ta sytuacja raczej szybko się nie zmieni, gdyż LoL obecnie notuje trend wzrostowy (gra zdetronizowała konkurenta już w pierwszej połowie tego roku), podczas gdy strzelanka zespołu Epic Games cały czas traci widzów.

Sukces League of Legends imponuje tym bardziej, że gra cieszy się znacznie mniejszą popularnością wśród samych streamerów. W ostatnich 365 dniach wyemitowali oni bowiem niecałe 24 mln godzin gameplaya z tego tytułu, podczas gdy w przypadku Fortnite było to 77 mln godzin. Mimo to widzów bardziej interesował LoL.

Gra studia Epic Games wciąż cieszy się wielkim powodzeniem, ale wydaje się, że okres szczytowej popularności ma już za sobą. Według danych grupy analitycznej SuperData przychody z Fortnite spadały przez cały rok.

Październikowa premiera Fortnite Chapter 2 zwiększyła zainteresowanie grą, ale nie wiadomo dokładnie, jakie znalazło to przełożenie na wyniki finansowe produkcji. Sądząc po raporcie SuperData za dziesiąty miesiąc tego roku, tytuł awansował o kilka pozycji w zestawieniu najlepiej zarabiających projektów, ale zarówno na PC, jak i konsolach nie był w stanie przebić się do pierwszej piątki (ani do pierwszej dziesiątki na rynku mobilnym).

Grudzień zapowiada się na kolejny udany miesiąc dla League of Legends. Do gry trafi wkrótce nowa postać imieniem Aphelios. Ma to być heros zaprojektowany z myślą o graczach niebojących się wyzwań. Bohater będzie posiadać pięć unikalnych broni i tym samym zrobi użytek z kilkudziesięciu różnych umiejętności. Jego skomplikowane mechaniki zmusiły twórców do stworzenia specjalnego interfejsu.

  1. Oficjalna strona League of Legends
  2. Oficjalna strona Riot Games