Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2015, 10:47

autor: Entelarmer

Mafia III - nowe informacje już wkrótce?

Rick Pasqualone, aktor podkładający głos pod głównego bohatera Mafii II, zapowiedział opublikowanie „w najbliższym czasie” informacji na temat tego cyklu. Z kontekstu zdaje się wynikać, że chodzi o trzecią część serii.

Na drugą Mafię musieliśmy czekać aż osiem lat – trzecia część serii może ukazać się nieco szybciej. - Mafia III - nowe informacje już wkrótce? - wiadomość - 2015-01-08
Na drugą Mafię musieliśmy czekać aż osiem lat – trzecia część serii może ukazać się nieco szybciej.

Od czasu ogłoszenia z marca 2014 roku o poszukiwaniu aktorów dubbingowych, nie ujawniono żadnych nowych szczegółów o dotąd niezapowiedzianej, trzeciej odsłonie serii Mafia. Sytuacja uległa zmianie w tym tygodniu, gdy na Twitterze wypowiedział się Rick Pasqualone, aktor podkładający głos pod Vito, głównego bohatera Mafii II. W odpowiedzi na tweeta jednego z użytkowników serwisu Rick zapowiedział ujawnienie informacji na temat Mafii „w najbliższym czasie”. Co więcej, to samo napisał, gdy inny użytkownik odniósł się w swojej wiadomości bezpośrednio do Mafii III.

Mafia III - nowe informacje już wkrótce? - ilustracja #2

Pierwsze plotki o tym, że Mafia III powstaje, pojawiły się już w 2012 roku. Gdy w ramach restrukturyzacji 2K Games zamknięto praski oddział 2K Czech i wielu z jego najważniejszych pracowników przeniesiono do Novato w Kalifornii, szybko pojawiły się spekulacje, że to właśnie tam powstanie trzecia część gangsterskiej serii. Informacje o otwarciu nowego studia 2K Games o nazwie Hangar 13, złożonego między innymi z deweloperów wywodzących się z 2K Czech i mającego skupiać się na tytułach o bogatej warstwie narracyjnej (wypisz, wymaluj – seria Mafia), zdawały się potwierdzać te pogłoski.

Nowe miejsce pracy twórców Mafii znajduje się w tym samym mieście, co główna siedziba 2K Games. Czyżby subtelna sugestia na temat znaczenia tej marki dla koncernu? - Mafia III - nowe informacje już wkrótce? - wiadomość - 2015-01-08
Nowe miejsce pracy twórców Mafii znajduje się w tym samym mieście, co główna siedziba 2K Games. Czyżby subtelna sugestia na temat znaczenia tej marki dla koncernu?

Z dotychczasowych informacji wynika, że akcja Mafii III rozgrywać się będzie w Luizjanie, tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej, a wśród bohaterów znajdą się postacie powiązane z włoskim światem przestępczym.

Seria Mafia została zapoczątkowana w 2002 roku przez Illusion Softworks (później znane jako 2K Czech). Pierwsza część cyklu w wersji na PC została ciepło przyjęta przez branżę, choć 2 lata później konwersje na konsole PlayStation 2 i Xbox wywołały już mieszane odczucia. Wydana w 2010 roku „dwójka”, choć oceniona pozytywnie przez recenzentów, spotkała się z krytyką ze strony fanów, m.in. z powodu udostępniania wielu istotnych elementów gry w ramach płatnych DLC. Obie części serii chwalono przede wszystkim za fabułę, żywcem czerpiącą z dorobku literatury i kinematografii poświęconych organizacjom mafijnym.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Mafia III

Mafia III