Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2014, 13:04

autor: luckie

Take-Two werbuje aktorów do niezapowiedzianej gry gangsterskiej. Mafia III na horyzoncie?

Niezapowiedziana gra gangsterska osadzona w Stanach Zjednoczonych w połowie XX wieku z bohaterami o włoskich korzeniach. Brzmi jak opis Mafii III? Firma Take-Two szuka aktorów do prac właśnie przy takiej produkcji. Poznajcie Franklina, Tony’ego i Mickey’ego!

Franklin, Tony i Mickey pasują jak ulał do Mafii III - Take-Two werbuje aktorów do niezapowiedzianej gry gangsterskiej. Mafia III na horyzoncie? - wiadomość - 2014-03-12
Franklin, Tony i Mickey pasują jak ulał do Mafii III

Firma Take-Two, wydawca serii Mafia, umieściła ogłoszenie, w którym zaprasza profesjonalistów do castingu do nienazwanej gry wideo. Do zadań aktorów należałoby udzielenie głosu i wizerunku danej postaci oraz udział w sesji motion capture (chodzi zarówno o ruchy ciała, jak i mimikę twarzy). Warto zwrócić uwagę na opisy trzech postaci (w oryginalnym ogłoszeniu jest ich więcej), w jakie mają wcielić się potencjalni kandydaci. Po pierwsze, wynika z nich, że akcja owej nieogłoszonej produkcji rozgrywa się w stanie Luizjana niedługo po wojnie (najprawdopodobniej chodzi o II wojnę światową, gdyż tekst wspomina o obecnej w tamtych czasach segregacji rasowej w południowych Stanach Zjednoczonych). Ponadto wszyscy trzej są członkami organizacji przestępczych, a dodatkowo dwóch z nich ma włoskie korzenie. O jakąż inną grę może tu chodzić, jeśli nie o Mafię III?

Franklin

Urodzony w Luizjanie, mulat, dwudziestokilkuletni, 183 cm wzrostu, dobrze zbudowany – szeroki, nie wcięty w talii. Sierota z Południa, gdzie dominowała segregacja rasowa. Po powrocie z wojny do rodzinnej Luizjany zdobywa wysoką rangę w hierarchii przestępczej. Będąc wcześniej wyrzutkiem zarówno wśród białych, jak i ciemnoskórych społeczności, Franklin jest bardzo lojalny wobec osób, które uważa za swoją „rodzinę”. Jest silny i sprytnie radzi sobie w mieście. Zdyscyplinowany, apodyktyczny, pewny siebie, acz powściągliwy. Franklin potrafi wykonać robotę bez względu na koszta… Aktor musi mieć luizjański akcent.

Tony

Urodzony w Luizjanie, włoskie pochodzenie, trzydziestokilkuletni, szczupły, nieskazitelny ubiór i uczesanie. Geniusz liczb i statystyk, prowadzi zakłady bukmacherskie w Luizjanie. Tony nie jest typowym gangsterem. Skrupulatny i zorganizowany Tony bardziej dba o liczby i zyski niż o ludzi. W towarzystwie wydaje się być cichy i nieśmiały, ale w rzeczywistości jest zdolny do aktów przemocy wobec każdego, kto zaszkodzi jego finansom. Tony nie boi się ludzi – on ich po prostu nie rozumie i nie lubi. Aktor musi mieć włoski akcent / powinien czuć się swobodnie w roli południowca.

Mickey

Urodzony w Luizjanie, włoskie pochodzenie, około dwudziestoletni, przeciętnie zbudowany. Młody zawadiaka, który uwielbia odważną gadkę. Mickey jest mocny w gębie, ale gdy poczuje presję, nie jest już taki twardy. Mickey ma zły zwyczaj przypisywania sobie zasług za duże zlecenia i kreowania się na większą rybę niż jest naprawdę. Gdy dochodzi do konfrontacji z rzeczywistością, wychodzi z niego bojaźliwy nastolatek, którym jest w środku. Aktor musi mieć włoski akcent / powinien czuć się swobodnie w roli południowca.

Wspomniany casting ma się rozpocząć 1 kwietnia 2014 roku i zostać przeprowadzony w północnej Kalifornii. Właśnie tam, według naszych niedawnych spekulacji, trafiła część zespołu deweloperskiego odpowiedzialnego za Mafię III. Stało się to po reorganizacji 2K Czech, w ramach której zamknięto praski oddział studia, a jego członków wysłano do Novato w Stanach Zjednoczonych, Brna lub na bruk.

Wcześniejsze pogłoski zakładały, że Mafia III ukaże się m.in. na PlayStation 4 i Xboksie One. Kiedy to nastąpi? Tego nie wiadomo. Jeśli jednak Franklin, Tony i Mickey faktycznie pochodzą z trzeciej odsłony gangsterskiej serii gier akcji, to niewykluczone, że wkrótce usłyszymy nieco więcej o produkcji. Skoro deweloper zaczyna werbować aktorów, to znaczy, że gra musi znajdować się na dość zaawansowanym etapie produkcji. Czekamy na E3 2014!

  1. Oficjalna strona studia 2K Czech