Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2014, 19:25

autor: Ender

Mafia III powstaje najprawdopodobniej w nowym studiu Hangar 13

Firma Take-Two przedstawiła oficjalnie nowe studio deweloperskie - Hangar 13. Na czele zespołu stoi Haden Blackman, weteran branży zajmujący się pisaniem scenariuszy w grach, takich jak Knights of the Old Republic oraz Star Wars: The Force Unleashed. W Hangar 13 znajdują się najpewniej osoby pracujące wcześniej dla studia 2K Czech, które zajmowało się cyklem Mafia.

Oficjalne logo Hangar 13. Studio mieści się w mieście Novato, które jest również główną siedzibą 2K Games - Mafia III powstaje najprawdopodobniej w debiutującym studiu Hangar 13 - wiadomość - 2014-12-04
Oficjalne logo Hangar 13. Studio mieści się w mieście Novato, które jest również główną siedzibą 2K Games

W opublikowanej dziś informacji prasowej, firma Take-Two Interactive przedstawiła światu nowe studio deweloperskie o nazwie Hangar 13, którego siedziba mieści się w kalifornijskim mieście Novato. Co prawda wydawca zarejestrował nawę dewelopera już w marcu tego roku, ale dopiero teraz oficjalnie potwierdził jego istnienie. Szefem zespołu został Haden Blackman, pracujący wcześniej dla LucasArts nad scenariuszami do gier, takich jak Knights of the Old Republic oraz Star Wars: The Force Unleashed, za które został kilkukrotnie nagrodzony. Na swoim koncie ma on także liczne scenopisy komiksowe.

W wywiadzie dla serwisu GameIndustry.biz, szef Hangar 13 stwierdził, że siłą studia będą gry o bogatej warstwie narracyjnej, wykorzystujące autorskie technologie. Blackman wyraził także swój negatywny stosunek do przerośniętych ponad miarę zespołów deweloperskich, które tracą wewnętrzną spójność. Hangar 13 zatrudnia doświadczonych weteranów (między innymi z 2K Marin oraz LucasArts), wykonujących obowiązki w przyjaznych i kameralnych warunkach, w których każdy zna się z imienia i nazwiska oraz potrafi ze sobą świetnie współpracować. Mantrą studia jest hasło: „Każda historia gracza jest unikalna”.

Najciekawszym w opisywanej historii może być fakt, że w Hangar 13 swoje miejsce znaleźli najprawdopodobniej czołowi twórcy z czeskiego oddziału Take-Two (2K Czech), którzy na początku tego roku zostali przeniesieni do Kalifornii w ramach restrukturyzacji przeprowadzonej przez koncern. 2K Czech odpowiadało za stworzenie obu części serii Mafia. Jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że w marcu Take-Two prowadziło poszukiwania aktorów dla przygotowywanej gry gangsterskiej, a także to, że Hangar 13 ma zamiar skupiać się na tytułach o interesującej fabule, możemy wysunąć wniosek, że nowy zespół najpewniej szykuje trzecią część Mafii. Co więcej, wiele wskazuje na to, że była ona przygotowywana już od dłuższego czasu w Czechach. Dubbing wykonuje się zazwyczaj w ostatnim etapie prac, więc być może nie będziemy musieli czekać zbyt długo na oficjalne potwierdzenie naszych przypuszczeń.

Pierwsze plotki o Mafii III pojawiły się jeszcze w 2012 roku. Czeskie źródła twierdziły wówczas, że tytuł borykał się z problemami produkcyjnymi. Związane one były ze sprawami kadrowymi oraz sporem co do charakteru projektu. Gra początkowo miała być tworzona z myślą o PlayStation 3 i Xboksie 360, ale zdecydowano się przenieść ją na platformy kolejnej generacji. Zgrzyty na linii wydawca-deweloperzy były zapewne jednym z powodów restrukturyzacji czeskiego oddziału 2K. Według wspomnianych już informacji castingowych, akcja Mafii III rozgrywa się w Luizjanie tuż po zakończeniu II wojny światowej, a jej bohaterami są osoby powiązane z włoskim światkiem przestępczym.

Haden Blackman w przeszłości pracował dla LucasArts - Mafia III powstaje najprawdopodobniej w debiutującym studiu Hangar 13 - wiadomość - 2014-12-04
Haden Blackman w przeszłości pracował dla LucasArts
  1. Oficjalna strona firmy Take-Two Interactive
  2. Oficjalna strona 2K Games