Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 stycznia 2015, 10:02

Exodus, Uprowadzona 3, Foxcatcher - weekendowe premiery filmowe

Styczniowy, bogaty zestaw filmowych premier kontynuujemy w drugi weekend miesiąca. Zobaczyć możecie nowy film Ridleya Scotta Exodus, Liama Neesona w trzeciej Uprowadzonej i nagradzaną produkcję Foxcatcher.

Exodus

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Ufacie jeszcze Ridleyowi Scottowi? Wielu coraz mniej, ale to w niczym nie przeszkadza być mu jednym z najbardziej zajętych reżyserów w Hollywood. Exodus to pełna rozmachu biblijna opowieść mająca przywodzić na myśl złotą erę Fabryki Snów produkującą widowiska z półnagimi mężczyznami w sandałach, którzy walczą z potężnymi siłami. W filmie Scotta walczą Mojżesz i Ramzes. Walczy Christian Bale i Joel Edgerton. Będzie ożywiona magią efektów specjalnych znana historia z bitwami, kostiumami, egipskimi plagami i całym dobrodziejstwem tego inwentarza. Jeśli wierzyć recenzentom, to podobno wszystko to satysfakcjonuje i zapewnia godziwą rozrywkę. No i zostało nakręcone w 3D (a nie poddane konwersji), więc prometeuszowską jakość obrazu powinniśmy dostać. Film dostępny jest w wersji z napisami oraz z dubbingiem - miłośnikom oryginalnych głosów sugerujemy uważny wybór seansu.

 1. Tytuł oryginalny: Exodus: Gods & Kings
 2. Reżyseria: Ridley Scott
 3. Grają: Christian Bale, Joel Edgerton, Aaron Paul, Sigourney Weaver

Uprowadzona 3

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Liam Neeson zarzekał się, że po takiej sobie drugiej części Uprowadzonej, da sobie spokój z tą serią i rolą Briana Millsa. Dał się jednak przekonać, a fabuła tym razem każe mu walczyć w zasadzie ze wszystkimi. W pierwszym filmie Neesonowi porwano córkę, w drugim żonę (i córkę w sumie też), a teraz żona została zamordowana, a główny bohater jest wrobiony w spowodowanie jej śmierci. Jedyna droga do oczyszczenia się z zarzutów wiedzie przez stosu trupów i mnóstwo eksplozji oraz ciosów w szyję. Fani tego nowego, dynamicznego Liama Neesona powinni być zadowoleni, szczególnie że „trójce” ma być bliżej do pierwszej, najlepszej części cyklu. Zainteresowani?

 1. Tytuł oryginalny: Taken 3
 2. Reżyseria: Olivier Megaton
 3. Grają: Liam Neeson, Maggie Grace, Forest Whitaker

Foxcatcher

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Reżyser odpowiedzialny za nagradzane filmy Moneyball i Capote po raz trzeci bierze na warsztat prawdziwą historię i zamienia ją w zbierający doskonałe recenzje dramat, a momentami i dreszczowiec. Dwóch braci, Dave i Mark Shultzowie to świetni zapaśnicy. Starszy z nich jest olimpijskim medalistą i mistrzem świata, młodszy to ambitna, silna i zdolna bestia chcąca za wszelką cenę wyjść z cienia swojego brata. Życie obydwu panów zmieni się po tym, jak poznają milionera Johna Du Ponta, właściciela tytułowego, ekskluzywnego klubu sportowego. Nie zdradzając zbyt wiele – wszak to opowieśc oparta na faktach – napiszę, że padnie trup. Aktorski pojedynek najwyższej próby zapewnią naprawdę zdolny Channing Tatum, wytrawny Mark Ruffalo i ucharakteryzowany nie ma nie do poznania Steve Carell, który znowu udowodni, że jest czymś dużo więcej, niż komediantem.

 1. Reżyseria: Bennett Miller
 2. Grają: Steve Carell, Channing Tatum, Mark Ruffalo

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Fotograf (polski dreszczowiec o pogoni za moskiewskim mordercą),
 2. Między nami dobrze jest (filmowa adaptacja sztuki Doroty Masłowskiej),
 3. Tosty po meksykańsku (komediodramat o wakacyjnej relacji matki z nastoletnim synem),
 4. Who Am I (niemiecki thriller o grupie hakerów).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.