Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 stycznia 2015, 10:02

Exodus, Uprowadzona 3, Foxcatcher - weekendowe premiery filmowe

Styczniowy, bogaty zestaw filmowych premier kontynuujemy w drugi weekend miesiąca. Zobaczyć możecie nowy film Ridleya Scotta Exodus, Liama Neesona w trzeciej Uprowadzonej i nagradzaną produkcję Foxcatcher.

Exodus

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Ufacie jeszcze Ridleyowi Scottowi? Wielu coraz mniej, ale to w niczym nie przeszkadza być mu jednym z najbardziej zajętych reżyserów w Hollywood. Exodus to pełna rozmachu biblijna opowieść mająca przywodzić na myśl złotą erę Fabryki Snów produkującą widowiska z półnagimi mężczyznami w sandałach, którzy walczą z potężnymi siłami. W filmie Scotta walczą Mojżesz i Ramzes. Walczy Christian Bale i Joel Edgerton. Będzie ożywiona magią efektów specjalnych znana historia z bitwami, kostiumami, egipskimi plagami i całym dobrodziejstwem tego inwentarza. Jeśli wierzyć recenzentom, to podobno wszystko to satysfakcjonuje i zapewnia godziwą rozrywkę. No i zostało nakręcone w 3D (a nie poddane konwersji), więc prometeuszowską jakość obrazu powinniśmy dostać. Film dostępny jest w wersji z napisami oraz z dubbingiem - miłośnikom oryginalnych głosów sugerujemy uważny wybór seansu.

 1. Tytuł oryginalny: Exodus: Gods & Kings
 2. Reżyseria: Ridley Scott
 3. Grają: Christian Bale, Joel Edgerton, Aaron Paul, Sigourney Weaver

Uprowadzona 3

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Liam Neeson zarzekał się, że po takiej sobie drugiej części Uprowadzonej, da sobie spokój z tą serią i rolą Briana Millsa. Dał się jednak przekonać, a fabuła tym razem każe mu walczyć w zasadzie ze wszystkimi. W pierwszym filmie Neesonowi porwano córkę, w drugim żonę (i córkę w sumie też), a teraz żona została zamordowana, a główny bohater jest wrobiony w spowodowanie jej śmierci. Jedyna droga do oczyszczenia się z zarzutów wiedzie przez stosu trupów i mnóstwo eksplozji oraz ciosów w szyję. Fani tego nowego, dynamicznego Liama Neesona powinni być zadowoleni, szczególnie że „trójce” ma być bliżej do pierwszej, najlepszej części cyklu. Zainteresowani?

 1. Tytuł oryginalny: Taken 3
 2. Reżyseria: Olivier Megaton
 3. Grają: Liam Neeson, Maggie Grace, Forest Whitaker

Foxcatcher

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Reżyser odpowiedzialny za nagradzane filmy Moneyball i Capote po raz trzeci bierze na warsztat prawdziwą historię i zamienia ją w zbierający doskonałe recenzje dramat, a momentami i dreszczowiec. Dwóch braci, Dave i Mark Shultzowie to świetni zapaśnicy. Starszy z nich jest olimpijskim medalistą i mistrzem świata, młodszy to ambitna, silna i zdolna bestia chcąca za wszelką cenę wyjść z cienia swojego brata. Życie obydwu panów zmieni się po tym, jak poznają milionera Johna Du Ponta, właściciela tytułowego, ekskluzywnego klubu sportowego. Nie zdradzając zbyt wiele – wszak to opowieśc oparta na faktach – napiszę, że padnie trup. Aktorski pojedynek najwyższej próby zapewnią naprawdę zdolny Channing Tatum, wytrawny Mark Ruffalo i ucharakteryzowany nie ma nie do poznania Steve Carell, który znowu udowodni, że jest czymś dużo więcej, niż komediantem.

 1. Reżyseria: Bennett Miller
 2. Grają: Steve Carell, Channing Tatum, Mark Ruffalo

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Fotograf (polski dreszczowiec o pogoni za moskiewskim mordercą),
 2. Między nami dobrze jest (filmowa adaptacja sztuki Doroty Masłowskiej),
 3. Tosty po meksykańsku (komediodramat o wakacyjnej relacji matki z nastoletnim synem),
 4. Who Am I (niemiecki thriller o grupie hakerów).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej