Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2022, 21:00

autor: Jakub "Entelarmer" Błażewicz

MMO w świecie League of Legends może nie wyjść. Producent gry ostrzega fanów

Greg Street ze studia Riot Games nie gwarantuje, że jego gra MMO w świecie League of Legends – zapowiedziana ponad rok temu – rzeczywiście ujrzy światło dnia.

Od kilku lat twórcy League of Legends prowadzą ekspansję na nowe tereny, nie tylko gatunki gier inne niż MOBA. Odnieśli nawet kilka sukcesów, ale najwyraźniej wciąż zachowują ostrożność. Tak sugeruje niedawny wpis jednego z deweloperów z Riot Games, który stwierdził, że nie ma gwarancji co do ukazania się MMO w świecie LoL-a.

Greg Street, bo o nim mowa, bynajmniej nie jest pesymistą. Przeciwnie, producent podkreślił na Twitterze, że sprawy mają się „super dobrze”, a firma jest pełna optymizmu co do projektu, który zapowiedziano pod koniec 2020 roku. Po prostu, jak stwierdził, nigdy do końca nie wiadomo, czy gra rzeczywiście zostanie wydana – tym bardziej że Riot ma „wysokie standardy” i nie pozwoli sobie na wypuszczenie „rozczarowującej produkcji”.

MMO w świecie League of Legends może nie wyjść. Producent gry ostrzega fanów - ilustracja #1
Źródło: Greg Street na Twitterze.

Jeśli jednak świat doczeka się premiery MMO od Riot Games, będzie to ostatni projekt tego dewelopera, który pracował nie tylko nad LoL-em, ale i World of Warcraft oraz Age of Empires. Greg Street nie napisał wprost o porzuceniu branży gier, lecz stwierdził, że wyjście tego „magnum opus” byłoby dobrym ostatnim rozdziałem jego historii (jako twórcy).

Street nie skorzystał z okazji, by podzielić się szczegółami na temat swojej „finalnej” gry. Nie wiemy o niej zupełnie nic i najwyraźniej tak będzie jeszcze przez jakiś czas.