Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2011, 14:32

autor: DogGhost

Krystyna Janda użyczy głosu Katherine Marlowe z gry Uncharted 3: Oszustwo Drake'a

Dystrybutor gry Uncharted 3: Oszustwo Drake’a poinformował, że w polskiej wersji językowej wystąpi wybitna aktorka, Krystyna Janda. Użyczy ona głosu głównej przeciwniczce bohatera, Katherine Marlowe.

Firma Sony Computer Entertainment Polska przygotowała nie lada niespodziankę nie tylko dla graczy, ale i dla miłośników gwiazd polskiego kina. Dystrybutor gry Uncharted 3: Oszustwo Drake’a poinformował, że w rolę głównej postaci kobiecej występującej w tej produkcji wcieli się Krystyna Janda.

Można więc uznać, że po 35 latach filmowej kariery czeka ją kolejny debiut, gdyż do tej pory nie podkładała głosu w grach. Z okazji ogłoszenia tej wiadomości przygotowano również materiał prezentujący próbkę zdolności Krystyny Jandy, który możecie zobaczyć poniżej:

Wybitna aktorka wcieli się w Katherine Marlowe - przywódczynię tajnej organizacji, która stanowi główną przeciwniczkę bohatera, znanego z poprzednich odsłon Nathana Drake’a. Oprócz fragmentów rozgrywki z podłożonym głosem Krystyny Jandy możemy w tym klipie posłuchać jej wypowiedzi na temat trudności związanych z pracami nad dubbingiem. Stwierdza również, że osobiście nie spędza czasu przy grach komputerowych, ponieważ brakuje jej zdolności manualnych

Krystyna Janda użyczy głosu Katherine Marlowe z gry Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - ilustracja #1

Krystyna Janda uważa, że podkładanie głosu wiąże się z szeregiem trudności, których się nie spodziewała. „Jest to moje pierwsze doświadczenie w dubbingu postaci z gry. Zdecydowałam się wziąć udział w tym projekcie z czystej ciekawości i muszę przyznać, że stało się to dla mnie nie lada wyzwaniem. Okazało się bowiem, że nie mogę operować pewnymi środkami wyrazu jakie stosuję grając w filmie lub teatrze, a muszę niezwykle precyzyjnie i dosłownie oddać emocje, które odczuwa moja bohaterka w danej chwili. Z całą pewnością wcielenie się w postać złej i silnej jednocześnie Katherine Marlowe, było dla mnie doświadczeniem ciekawym i jednocześnie odległym od tego, czym zajmuję się na co dzień,” komentuje aktorka.

Na podstawie zaprezentowanych fragmentów trzeba przyznać, że Krystyna Janda wypada naprawdę dobrze w nowej roli. A co Wy o tym myślicie? Ostateczny rezultat będziecie mogli ocenić 2 listopada, kiedy to gra Uncharted 3: Oszustwo Drake’a trafi do polskich sklepów ekskluzywnie na konsolę PlayStation 3.