Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2022, 09:04

autor: Adrian Werner

Kot z cyberpunkowego miasta burzy monotonię listy bestsellerów Steam

W minionym tygodniu na Steamie sprzedawały się głównie sprawdzone produkcje. Jedyną niespodzianką było pojawienie się w top 10 gry Stray.

Jak w każdy poniedziałek udostępniono listę największych (według przychodów) bestsellerów minionego tygodnia na Steamie.

V Rising nadal najlepiej sprzedającą się grą na Steamie

Trzeci raz z rzędu najlepiej sprzedającą się grą okazało się V Rising. W ogólnym zestawieniu produkcja musiała jednak zadowolić się drugim miejscem, gdyż pierwszą pozycję zajął Steam Deck.

V Rising nie tylko sprzedaje się wyśmienicie, ale utrzymuje też sympatię graczy – na Steamie 88% ocen użytkowników jest pozytywnych.

  1. V Rising – poradnik do gry
  2. Schody w V Rising nie są już problemem, twórcy ulepszają grę i myślą o pełnej wersji

Niespodziewany debiut Stray w top 10

Lista bestsellerów składa się głównie z produkcji, które goszczą na niej od dłuższego czasu. W zestawieniu można znaleźć jednak jedną niespodziankę. Na 10. pozycji znalazł się preorder Stray, czyli ślicznej przygodowej gry akcji, która pozwoli pokierować kotem, eksplorującym cyberpunkowe miasto.

Obecność gry w pierwszej dziesiątce jest tym bardziej imponująca, że zadebiutuje ona dopiero w połowie lipca. Użytkowników Steam do zakupów mogła zachęcić promocja, pozwalająca nabyć tytuł o 10% taniej – za 106,19 zł. Duży wpływ najpewniej miał też śliczny nowy zwiastun, pokazany podczas imprezy State of Play.

  1. Wymagania sprzętowe Stray na PC są zaskakująco niskie
  2. Stray w ofercie nowego PS Plus. Data premiery potwierdzona
  3. Od Kapitana Pazura do Skyrima – oto, najlepsze gry dla kociarzy i kociar

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu)

Nadal bardzo dobrze sprzedają się gry Elden Ring oraz Sniper Elite 5. Ponadto dzięki atrakcyjnym, 50-prrocentowym przecenom do top 10 powróciły Sea of Thieves oraz It takes Two.

#

Gra:

1.

Steam Deck

2.

V Rising

3.

Elden Ring

4.

Zestaw VR Valve Index

5.

Sea of Thieves

6.

No Man's Sky

7.

It takes Two

8.

FIFA 22

9.

Sniper Elite 5

10.

Stray

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej