Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2022, 09:51

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

ETS2 pozwoli zjeździć piękne Bałkany w nowym dodatku

SCS Software zapowiedziało kolejny dodatek do popularnego symulatora kierowcy ciężarówki Euro Truck Simulator 2. Tym razem w nasze ręce trafią Bałkany Zachodnie.

Mimo że od premiery Euro Truck Simulator 2 minęło już blisko 10 lat, twórcy gry nie przestają rozpieszczać fanów ogromnych ciężarówek. Kilkanaście dni temu pisaliśmy o tym, że władze studia zadecydowały, iż dodatek Heart of Russia nie pojawi się na rynku póki będzie trwać wojna w Ukrainie. W zamian SCS przygotowało dla wirtualnych truckerów miłą niespodziankę. Do sieci trafił zwiastun kolejnego DLC – Bałkanów Zachodnich. Filmik zobaczycie poniżej.

Mają rozmach…

Na oficjalnym blogu czeskiego studia widnieje notka na temat terytorium, jakie obejmować będzie dodatek. Fani symulatora będą musieli zatankować swoje ciągniki siodłowe pod sam korek, bowiem przyjdzie im zwiedzić m.in. Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Kosowo, Czarnogórę, Macedonię Północną, Serbię i Słowenię.

SCS poinformowało również, że wstępne prace nad projektem rozpoczęły się już ponad rok temu. W ostatnich miesiącach jednak cały zespół odpowiedzialny za kolejne rozszerzenie mocno przyspieszył tak by móc jak najszybciej wydać rzeszy fanów w pełni sprawne DLC.

ETS2 West Balkans

ETS2 West Balkans

Kiedy premiera?

Warto wspomnieć, że dodatek West Balkans, podobnie jak poprzednie, będzie niesamodzielnym DLC, w związku z tym wymagać będzie podstawowej gry. Póki co nie znamy oficjalnej daty premiery, ale można przypuszczać, że Bałkany Zachodnie „zawitają” do nas jeszcze w tym roku na Steam i standardowych nośnikach.

ETS2 West Balkans

ETS2 West Balkans

Biorąc pod uwagę materiały, jakie udostępniło nam studio SCS, trzeba przyznać, że firma naprawdę przyłożyła się do jakości i odwzorowania tych urokliwych terenów.

E3 2021