Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2010, 09:25

autor: Adrian Werner

Kostiumowe RPG nowym projektem twórców Brutal Legend

Pisaliśmy już o tym, że odpowiedzialne za stworzenie Psychonauts oraz Brutal Legend studio Double Fine pracuje nad kilkoma mniejszymi projektami. Właśnie ujawniono pierwszy z nich – przygodową grę roleplaying zatytułowaną Costume Quest.

Pisaliśmy już o tym, że odpowiedzialne za stworzenie Psychonauts oraz Brutal Legend studio Double Fine pracuje nad kilkoma mniejszymi projektami. Właśnie ujawniono pierwszy z nich – przygodową grę roleplaying zatytułowaną Costume Quest.

 

Kostiumowe RPG nowym projektem twórców Brutal Legend - ilustracja #1

 

Gra tworzona jest z myślą o PlayStation 3 oraz Xboksie 360 i będzie sprzedawana za pośrednictwem konsolowych serwisów dystrybucji elektronicznej. Wydawcą została firma THQ. Jest to jednocześnie pierwszy projekt Double Fine, w którym głównym projektantem nie jest Tim Schafer. W tej roli zastąpi go Tasha Harris (dotychczas odpowiedzialny za animacje). Ta idea przyświeca zresztą również pozostałym nieujawnionym jeszcze tytułom. Mają one dać okazję wykazania się innym utalentowanym pracownikom studia, podczas gdy Schafer będzie w razie potrzeby służył pomocą.

Pomimo zmiany na fotelu głównego projektanta Costume Quest utrzymany jest w tradycyjnym dla Double Fine zwariowanym stylu. Akcja toczy się w noc Halloween i obejmuje miejscówki takie jak osiedla domków jednorodzinnych, podniszczony lunapark czy lokalny hipermarket. Przemierzać te lokacje w poszukiwaniu zaginionej siostry będzie młody chłopiec i to właśnie w jego rolę przyjdzie wcielić się graczom. Cała opowieść zaczyna się od niewinnej wyprawy, w której rodzeństwo chodziło od domu do domu przeprowadzając akcję pod tytułem „łakocie albo psikus”. Siostrzyczka przebrana była za cukierka, co niestety pomieszało w głowie pewnemu potworowi słynącemu ze słabość do słodyczy. Porwał on dziewczynkę i na nasze barki spada naturalnie obowiązek jej uratowania.

 

Kostiumowe RPG nowym projektem twórców Brutal Legend - ilustracja #2

 

W przygodzie będziemy musieli nie tylko pokonać różnorodne potwory, ale również przechytrzyć inne dzieciaki. Jedna z dostępnych misji obracać się ma wokół tzw. Przyjęcia Patriotów. By wziąć w nim udział konieczne jest stawienie się w odpowiednim kostiumie, co zmusi nas do odnalezienia przedmiotów potrzebnych do przebrania się za znaną ze Statuy Wolności damę. W tym celu możemy wykorzystać prześcieradło jako togę, albo miotłę jako pochodnię. Wykonywanie takich zadań nagradzane jest łakociami oraz najczęściej daje nam nową wskazówkę dotyczącą miejsca, gdzie przetrzymywana jest nasza siostra.

W bardziej rozbudowanych misjach towarzyszyć nam będzie drużyna złożona z maksymalnie czterech kompanów, każdy o różnych zdolnościach bazujących na noszonych przez nich kostiumach. Przykładowo, rycerz może użyć wykonanej z pokrywy kosza na śmieci tarczy do osłaniania reszty grupy. Zwiedzając świat gry trafiać będziemy na różnorodne elementy kostiumów pozwalające na dopasowanie drużyny do naszego stylu gry. Oczywiście nie obędzie się również bez walk. W ich trakcie postacie przeobrażą się w istoty, za które były przebrane (przykładowo chłopiec ubrany w kilka tekturowych pudeł zamieni się w olbrzymiego Mecha). Tradycyjnie pojawi się też system rozwoju bazujący na punktach doświadczenia.

 

Kostiumowe RPG nowym projektem twórców Brutal Legend - ilustracja #3

 

Wszystko to zostanie ukazane z typowym dla Double Fine zwariowanym poczuciem humoru. Premierę zapowiedziano oczywiście na tegoroczne Halloween, czyli 31 października.