Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2015, 11:00

autor: Entelarmer

Koniec drugiego sezonu rankingowego w Diablo III oraz rocznica wydania Reaper of Souls

Firma Blizzard zapowiedziała, że drugi sezon rankingowy Diablo III dobiegnie końca 5 kwietnia, natomiast już 10 kwietnia rozpocznie się sezon trzeci. Prócz tego, z okazji rocznicy wydania dodatku Reaper of Souls, do 30 marca gracze otrzymają premię do zdobywanego złota oraz doświadczenia.

Rada na dziś – stawanie między Aniołem Śmierci a jego tortem to nie najlepszy pomysł. - Diablo III – koniec drugiego sezonu rankingowego oraz rocznica wydania Reaper of Souls - wiadomość - 2015-03-23
Rada na dziś – stawanie między Aniołem Śmierci a jego tortem to nie najlepszy pomysł.

Od rozpoczęcia drugiego sezonu rankingowego Diablo III nie minęły nawet 2 miesiące, tymczasem firma Blizzard już zapowiedziała jego zakończenie. Dla Europy nastąpi ono 5 kwietnia o godzinie 21:00 czasu polskiego, wtedy też postacie sezonowe zostaną przeniesione do puli zwykłych bohaterów wraz z całym dobytkiem: złotem, ekwipunkiem oraz osiągnięciami. Dotyczy to także Podbojów (Conquest), które co prawda nie będą wpływać na liczbę punktów osiągnięć niesezonowych, ale będzie można je obejrzeć w odpowiedniej zakładce w profilu. Więcej informacji o procedurach związanych z zakończeniem sezonu możecie przeczytać na oficjalnej stronie gry .

Równie szybko, bo już 10 kwietnia o godzinie 18:00, rozpocznie się trzeci sezon rankingowy. Jak dotąd brak informacji o jakichkolwiek nowinkach z nim związanych, warto jednak zwrócić uwagę, że na Publicznym Serwerze Testowym Diablo III dostępny jest już patch 2.2, wprowadzający m.in. nowy rodzaj waluty (platynę), 15 mocy legendarnych oraz możliwość noszenia przedmiotów kosmetycznych bez zajmowania przez nie miejsca w normalnym ekwipunku. Niewykluczone więc, że Blizzard zaktualizuje grę w trakcie pięciodniowej przerwy między sezonami, choć póki co firma nie podała żadnej konkretnej daty wypuszczenia tej łatki. Z aktualną listą zmian możecie zapoznać się tutaj.

To jednak nie koniec informacji o Diablo III, gdyż w tym tygodniu mija rok od wydania dodatku Reaper of Souls. Z tej okazji twórcy udostępnili buff w postaci podwójnej premii do zdobywanego złota i doświadczenia dla wszystkich graczy, którzy zalogują się w trakcie obchodów rocznicowych. Te dla właścicieli konsolowych wydań Diablo III: The Ultimate Evil Edition rozpoczęły się wczoraj o 17:00 czasu polskiego i potrwają do 30 marca do godziny 17:00 (dla wersji PC buff jest dostępny dla wszystkich posiadaczy dodatku Reaper of Souls od północy i będzie można z niego korzystać do 30 marca do godziny 23:59). Trzeba odnotować, że bonus nakłada się na podobne premie dostępne w grze np. wynikające z efektu przedmiotów.

Reaper of Souls to pierwszy i jak dotąd jedyny dodatek do wydanego w 2012 roku Diablo III, czyli trzeciej odsłony legendarnej serii gier hack’n’slash od firmy Blizzard Entertainment. Od momentu premiery tytuł doczekał się licznych zmian, jak choćby usunięcie Domu Aukcyjnego w marcu ubiegłego roku czy sierpniowe wprowadzenie rozgrywek sezonowych. Koniec końców, Diablo III sprzedało się w nakładzie ponad 20 milionów egzemplarzy.

Ostatnia aktualizacja: 2015-03-23

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach