Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2014, 11:11

autor: Góral

Diablo III - patch 2.1.0 zadebiutował na europejskich serwerach

Wyczekiwana aktualizacja PC-towej wersji gry Diablo III zadebiutowała na europejskich serwerach. Patch oznaczony numerem 2.1.0 wprowadza m.in. Tryb sezonowy, Głębokie Szczeliny, Rynsztoki oraz szereg innych mniejszych i większych zmian.

Diablo III - patch 2.1.0 zadebiutował na europejskich serwerach - ilustracja #1
Diablo III 2.1.0 w skrócie:
  • Tryb sezonowy
  • Głębokie Szczeliny
  • Tabele wyników
  • Zmiany w systemie walki
  • Rynsztoki

W czerwcu informowaliśmy o zawartości nadchodzącej aktualizacji 2.1.0 do gry Diablo III. Dziś nadszedł ten dzień, w którym firma Blizzard Entertainment udostępniła patch europejskim graczom. Przede wszystkim wprowadza on do zabawy wyczekiwany Tryb sezonowy, jednak należy wspomnieć, że gracze otrzymają możliwość rozegrania pierwszego sezonu dopiero w piątek. Zabawa w tej formie rozgrywki polega na tworzeniu nowych postaci i rywalizowaniu nimi z innymi graczami, zaliczając specjalne wyzwania tzw. Podboje, zdobywając jak największą ilość osiągnięć sezonowych czy osiągając jak najwyższy poziom Głębokich Szczelin.. Podczas nowej przygody zawalczymy o jak najwyższe miejsca w rankingach oraz o kolejne przedmioty legendarne i unikalne schematy do transmogryfikacji. Więcej na ten temat znajdziecie w specjalnej wiadomości przygotowanej przez dewelopera.

Kolejną ważną nowością są wspomniane wcześniej Głębokie Szczeliny. Jest to wariacja na temat Szczelin Nefalemów, w której sprawdzamy swoje umiejętności, a naszym celem jest jak najszybsze przejście danego poziomu i zabicie Strażnika Szczeliny. Gra mierzy nam czas i m.in. na tej podstawie przyznaje nagrody.

Następnym elementem w kolejce są Rynsztoki, pierwotnie zaprojektowane jako kanały Zachodniej Marchii. Niestety twórcom nie udało się wprowadzić ich podczas premiery rozszerzenia Reaper of Souls i dopiero teraz pojawiły się w Szczelinach Nefalemów i Głębokich Szczelinach. To oczywiście nie koniec. Deweloperzy zatroszczyli się także o naprawnienie niektórych błędów oraz o szereg innych zmian (m.in. w rozgrywce i interfejsie użytkownika, klasach postaci, itd.), mających na celu lepsze zbalansowanie rozgrywki. O wszystkich z nich przeczytacie w opublikowanej wiadomości.

Diablo III - patch 2.1.0 zadebiutował na europejskich serwerach - ilustracja #2Diablo III to trzecia odsłona słynnej serii gier hack'and'slash od studia Blizzard Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach PC w 2012 roku i od tamtej pory jest cały czas rozwijany. Oprócz wielu aktualizacji, projekt doczekał się także dużego rozszerzenia Reaper of Souls, które kilkanaście dni temu ukazało się także na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One. Warto także wspomnieć, że niedawno sprzedaż produkcji przekroczyła próg 20 mln egzemplarzy.