Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2009, 12:25

autor: Jiker

Kompilacja wszystkich odsłon cyklu Oddworld już wkrótce na PC

Szykuje się nie lada gratka dla fanów uniwersum Oddworld. Już wkrótce użytkownicy pecetów otrzymają bowiem szansę nabycia i zagrania we wszystkie dotychczasowe produkcje tworzące tę niezwykła serię.

Szykuje się nie lada gratka dla fanów uniwersum Oddworld. Już wkrótce użytkownicy pecetów otrzymają bowiem szansę nabycia i zagrania we wszystkie dotychczasowe produkcje tworzące tę niezwykłą serię. Kompilacja, w skład której wejdą gry Oddworld: Abe’s Oddysee, Oddworld: Abe’s Exoddus oraz dostępne do tej pory wyłącznie na pierwszym Xboksie Oddworld: Munch's Oddysee (2001 rok) i Oddworld: Stranger's Wrath (2005 rok) zostanie wydana w ramach Steama i innych serwisów dystrybucji cyfrowej.

Powyższymi informacjami podzielił się w ciekawym wywiadzie udzielonym serwisowi BitMob sam Lorne Lanning, amerykański projektant gier i założyciel firmy Oddworld Inhabitants, odpowiedzialnej za wyprodukowanie gier z serii Oddworld. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że zestaw The Oddbox zostanie wydany jeszcze tej zimy. Najważniejsze jest oczywiście to, że współtworzyć go będą pecetowe konwersje wspomnianych już Munch’s Oddysee oraz Stranger’s Wrath.

Kompilacja wszystkich odsłon cyklu Oddworld już wkrótce na PC - ilustracja #1

Munch’s Oddysee

W pierwszej z nich wcielamy się w tytułowego Muncha – jednego z ostatnich przedstawicieli ciemiężonej rasy Mudokonów – oraz znanego wszystkim Abe’a. Przełączając się pomiędzy obiema postaciami realizujemy założenia niecodziennej wyprawy podjętej w celu zdobycia ostatniej istniejącej puszki z ikrą Gabbitów (lokalnego przysmaku wśród krwiożerczych Glukkonów, głównych antagonistów świata Oddworld) i tym samym ocalenia rodu tych jajorodnych, a zarazem inteligentnych istot.

Kompilacja wszystkich odsłon cyklu Oddworld już wkrótce na PC - ilustracja #2

Stranger’s Wrath

W Stranger’s Wrath – przygodowej grze akcji utrzymanej w stylu FPP - gracz przejmuje z kolei rolę Nieznajomego: niebezpiecznego antybohatera, którego działania są w większości przypadków nieprzewidywalne. Wydarzenia przedstawione w grze toczą się na krańcach fantastycznego świata Oddworld, gdzie niczym na Dzikim Zachodzie nie funkcjonują żadne zasady. Jest to teren pełen różnorodnych niebezpieczeństw, opanowany przez przestępców szerzących spory zamęt. Nasz bohater jest jednym z nielicznych, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Nieznajomy ściga zlecone osoby dla pieniędzy w każdym możliwym miejscu. W miarę postępów w rozgrywce zbliżamy się do zmierzenia z prawdziwą naturą postaci Nieznajomego.

To oczywiście nie koniec dobrych informacji przedstawionych w wywiadzie z Lanningiem. Otóż, niebawem użytkownicy konsoli PlayStation 3 otrzymają szansę przetestowania dwóch pierwszych gier z serii Oddworld. Oddworld: Abe’s Oddysee oraz Oddworld: Abe’s Exoddus zostaną bowiem wydane w ramach PlayStation Network, w związku z czym za drobną opłatą na dysk twardy konsoli będą mogli je pobrać wszyscy fani niezwykłego Abe’a. Więcej szczegółów w tej sprawie poznamy już niedługo.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na fakt, że Lanning i zarządzany przez niego Oddworld Inhabitants od 2008 roku pracuje nad rozwojem marki Oddworld. Istnieje spora szansa, że nowa gra będzie sieciówką, w której nacisk położony zostanie na aspekt społecznościowy. Niestety, nie znamy większej ilości szczegółów.