Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2010, 08:30

autor: Remigiusz "Rock Alone" Maciaszek

Klawisze nowym instrumentem w Rock Band 3?

Nie jest to informacja potwierdzona, ale wygląda na to, że w najnowszej, trzeciej już odsłonie Rock Band, dane nam będzie skorzystać z instrumentu klawiszowego. Od wczoraj na Xbox Live Arcade dostępne jest demo Green Day: Rock Band i to właśnie ono jest źródłem rzeczonej wiadomości.

Nie jest to informacja potwierdzona ale wygląda na to, że w najnowszej, trzeciej już odsłonie Rock Band,dane nam będzie skorzystać z instrumentu klawiszowego. Od wczoraj na Xbox Live Arcade dostępne jest demo Green Day: Rock Band i to właśnie ono jest źródłem rzeczonej wiadomości

Wychodząc ze wspomnianego dema, oczom graczy ukazuje się obrazek kuszący zbliżającym się Rock Band 3. Co ważne, pośród ikon symbolizujących instrumenty, znajdują się właśnie klawisze.

Klawisze nowym instrumentem w Rock Band 3? - ilustracja #1

Instrument klawiszowy jest czymś, o co od dłuższego czasu zabiegała społeczność graczy. Problemem jednak była do tej pory metoda implementacji takiego urządzenia. Skala dźwięków w najprostszych instrumentach klawiszowych jest bowiem zdecydowanie większa niż to, do czego przyzwyczaiły nas standardowe instrumenty w grach muzycznych.

Wygląda jednak na to, że Harmonix jakoś rozwiązał tą kwestię. Jeżeli oczekiwania się sprawdzą, będzie to oznaczało, że coś się rusza w już skostniałym, choć nadal młodym, gatunku gier. W tej chwili, można mieć wrażenie, że produkcja tytułów muzycznych poszła raczej w kierunku ilości niż jakości, a nowatorskich pomysłów zdecydowanie brakuje.

Jeżeli chodzi natomiast o sam tytuł Rock Band 3, to może on być nietypowy jeszcze z innego względu. Jeżeli policzyć wszystkie ewentualne instrumenty, to liczba graczy mogących jednocześnie uczestniczących w zabawie może wzrosnąć do siedmiu. Mamy bowiem gitarę, bas, bębny, wiodący wokal, dwa wokale w tle i klawisze. Zaczyna się z tego robić mała orkiestra.

Klawisze nowym instrumentem w Rock Band 3? - ilustracja #2

Trzecia część Rock Band trafi na sklepowe półki prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Tymczasem Green Day: Rock Band jest już na horyzoncie, a jego premiera odbędzie się 8 czerwca w Stanach Zjednoczonych i 11 czerwca w Europie.