Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2012, 11:36

autor: Hed

Kingdoms of Amalur: Reckoning z przepustką online odblokowującą serię questów

Kingdoms of Amalur: Reckoning otrzyma przepustkę online, która odblokuje serię kilku dodatkowych zadań. Kod pojawi się w nowych egzemplarzach gry. Twórcy uspokajają, że to tylko bonus dla osób, które kupią produkcję w dniu premiery.

W pudełkach z grą Kingdoms of Amalur: Reckoning pojawi się przepustka online gwarantująca dostęp do specjalnej zawartości. Pomysł rozsierdził graczy, bo zwykle tego typu kody dotyczą trybu multiplayer, którego ta gra nie posiada. Przedstawiciele Electronic Arts i 38 Studios wyjaśnili, że to darmowy dodatek, a nie próba szatkowania gry na części.

Zaczęło się od wpisu Jima Sterlinga z serwisu Destructoid, który odkrył przepustkę online w swoim egzemplarzu gry. Na broszurce z kodem czytamy, że odblokowuje on serię zadań powiązanych z frakcją House of Valor i zawierającą w sumie 7 questów. Wpisanie klucza gwarantuje też dostęp do zbroi inspirowanej grą Mass Effect 3 (to część promocji, o której pisaliśmy w tym miesiącu).

Kingdoms of Amalur: Reckoning z przepustką online odblokowującą serię questów - ilustracja #1

Pracownik 38 Studios wyjaśnił na forum, że House of Valor nie jest częścią samej gry i został stworzony jako samodzielny dodatek, który miał stać się pierwszym DLC. Autorzy postanowili podarować go za darmo wszystkim nabywcom nowych egzemplarzy w dniu premiery.

Firma Electronic Arts dodała, że House of Valor jest zawartością bonusową dla osób, które kupią nowy egzemplarz gry w wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3. Gracze pecetowi również otrzymają dodatek za darmo – wystarczy kupić grę na jednej z platform dystrybucji cyfrowej (Origin, Steam i inne).

Wygląda na to, że potencjalni fani Kingdoms of Amalur: Reckoning nie muszą obawiać się braku ważnych wątków w grze, a sam House of Valor jest rzeczywistym dodatkiem. W całym zamieszaniu, z którego powstał wątek-moloch na forum gry, zawiniło chyba nazewnictwo – „przepustki online” po prostu nie kojarzą się dobrze. Kingdoms of Amalur: Reckoning trafi do sklepów 10 lutego.

  1. Testujemy Kingdoms of Amalur: Reckoning - Skyrim w świecie Fable
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.