Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2019, 21:36

Jedna trzecia cyfrowych preorderów Cyberpunka 2077 pochodzi z GOG.com

Chociaż do premiery Cyberpunka 2077 pozostał jeszcze niemal rok, to tytuł można już śmiało zaliczyć do komercyjnych sukcesów. Jak się okazuje, spory udział ma w tym należący do CD Projekt sklep GOG.com. Jak informuje rodzimy deweloper, jedna trzecia cyfrowych preorderów gry została do tej pory nabyta za jego pośrednictwem.

Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier 2020 roku. - Jedna trzecia cyfrowych preorderów Cyberpunka 2077 pochodzi z gog.com - wiadomość - 2019-07-09
Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier 2020 roku.

Przedsprzedaż Cyberpunka 2077 trwa w najlepsze. Jak się okazuje, produkcja bardzo chętnie kupowana jest w należącym do CD Projekt sklepie – GOG.com. Rodzimy deweloper ogłosił na twitterze, że jedna trzecia wszystkich sprzedanych do tej pory cyfrowych egzemplarzy gry została nabyta za jej pośrednictwem. Należy mieć na uwadze także, że dane te dotyczą tylko wersji przeznaczonej na komputery osobiste.

Poza tym nie podane zostały żadne dodatkowe informacje związane z liczbą nabytych cyfrowych preorderów Cyberpunka 2077. Nie wiadomo także, gdzie tytuł sprzedaje się najlepiej. Można jednak podejrzewać, że najpopularniejszą platformą cyfrowej dystrybucji pozostaje Steam. Chociaż na ten moment popularność tytułu w tym sklepie zmalała, to należy pamiętać, że chwilę po rozpoczęciu przedsprzedaży gra trafiła tam na pierwsze miejsce listy bestsellerów.

Należy także zwrócić uwagę, że tak dobra sprzedaż na GOG.com jest bardzo korzystna dla CD Projekt. Każda cyfrowa kopia Cyberpunka 2077 zakupiona za pośrednictwem tego sklepu, gwarantuje rodzimemu deweloperowi 100% przychodu.

Warto wspomnieć, że Cyberpunk 2077 to RPG akcji osadzone w realiach science fiction. Produkcja trafi do użytkowników komputerów osobistych oraz konsol Xbox One i PlayStation 4 16 kwietnia 2020 roku. Tytuł otrzyma pełną, polską wersję językową.