Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2019, 09:15

autor: Serek

Cyberpunk 2077 bez możliwości zabijania dzieci

Studio CD Projekt RED zdradziło, że w grze Cyberpunk 2077 nie będzie możliwości zabijania dzieci oraz postaci niezależnych ważnych dla rozwoju fabuły. Twórcy udostępnili także sporo obrazków prezentujących bohaterów.

Wiem, że czekaliście na kolejną informację o Cyberpunku 2077. Przychodzimy z pomocą. - Cyberpunk 2077 bez możliwości zabijania dzieci - wiadomość - 2019-07-11
Wiem, że czekaliście na kolejną informację o Cyberpunku 2077. Przychodzimy z pomocą.

Mimo że do premiery Cyberpunka 2077 pozostało jeszcze sporo czasu, gracze już teraz bombardują twórców całą serią pytań dotyczących nadchodzącego tytułu. Dzięki temu dowiedzieliśmy się między innymi, że w grze pojawi się zdecydowanie więcej możliwości romansowania niż w Wiedźminie 3 oraz że produkcja nie będzie posiadała żadnego systemu moralności prezentowanego za pomocą cyfr czy pasków. Tym ciekawiej prezentują się najnowsze informacje dotyczące ewentualnej przemocy wobec mieszkańców miasta.

Pewien żądny informacji gracz zapytał twórców w prywatnej wiadomości, czy zabijanie zwykłych mieszkańców miasta będzie możliwe. Do tej pory przedstawiciele CD Projekt RED odpowiadali na podobne pytania znaną formułką, która brzmi mniej więcej tak: „Nie możemy jeszcze niczego powiedzieć”. Tym razem jednak zdecydowali się podać jasną informację:

Cześć, nie będziesz mógł zaatakować dzieci czy postaci niezależnych związanych z fabułą gry. Dla większości innych postaci możesz być agresywny.

Co o tym sądzicie?
Co o tym sądzicie?

Ta informacja wydaje się interesująca z jeszcze jednego powodu. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Cyberpunk 2077 zaoferuje rozwój umiejętności nieco podobny do Skyrima, jednak ograniczał się on będzie prawdopodobnie tylko do obsługi broni. Dzięki częstszemu korzystaniu z danej spluwy, poziom naszej umiejętności strzelania z niej będzie rósł, a wraz z nim dostaniemy lepsze animacje. Skoro gracze będą mogli strzelać do NPC-ów, to czy przypadkiem nie spróbują „levelować” atakując właśnie postacie niezależne? Z drugiej strony, CD Projekt RED jest na tyle świadomym producentem, że gdyby okazało się to możliwe, to przygotuje „pułapkę” na graczy - zupełnie jak przy zabijaniu krów w Wiedźminie 3, kiedy po kilku nieczystych zagraniach pojawiał się bies.

Pewnie słyszeliście o konkursie na najlepszy cosplay z Cyberpunka 2077, organizowanym przez studio CD Projekt RED. Na zwycięzcę czeka 15 tysięcy dolarów, miejsce na okładce magazynu oraz kolekcjonerskie wydanie gry. Wszystkie informacje o konkursie znajdziecie tutaj. Teraz natomiast twórcy za pośrednictwem Twittera udostępnili kilka screenów prezentujących postacie. Wszystko to, by pomóc graczom w przygotowaniu jak najdokładniejszego stroju.

Cyberpunk 2077 trafi do sprzedaży 16 kwietnia 2020 roku. Tytuł ukaże się na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4 w pełnej polskiej wersji językowej. Na osłodę życia poniżej możecie obejrzeć kilka zrzutów ekranu, udostępnionych przez studio.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Cyberpunk 2077
  2. Cyberpunk 2077 jest hitem, bo robi go CD Projekt RED
  3. Cyberpunk 2077 wygląda rewelacyjnie! Widzieliśmy gameplay na E3