Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2019, 10:00

autor: Serek

Moralność i romanse w Cyberpunku 2077

W grze Cyberpunk 2077 gracze dostaną wiele opcji romansowych, które będą podobne do tych z Wiedźmina. Będzie ich jednak zdecydowanie więcej, nie tylko heteroseksualnych. Dodatkowo gra nie będzie posiadać systemu moralności.

Brak systemu moralności wydaje się dobrym pomysłem. - Moralność i romanse w Cyberpunku 2077 - wiadomość - 2019-06-25
Brak systemu moralności wydaje się dobrym pomysłem.

Przed CD Projekt RED trudne zadanie. Jak wiadomo, w Cyberpunku 2077 pokierujemy postacią, którą sami wcześniej stworzymy. Co za tym idzie, produkcja zaoferuje zdecydowanie większą dowolność w zakresie sterowania protagonistą niż chociażby Wiedźmin 3: Dziki Gon. Twórcy podczas E3 2019 wyraźnie deklarowali, że dostarczą graczom wiele możliwości kreowania bohatera, od których w jakimś stopniu zależna będzie rozgrywka. Wśród szeregu opcji w grze pojawi się także wybór preferencji seksualnych postaci - to znaczy, czy woli ona mężczyzn, czy kobiety. W rezultacie ma to przynieść więcej możliwości romansowania niż w „Wieśku”.

Jeden z użytkowników Reddita (o nicku magired1234) udostępnił na forum zrzut ekranu z prywatnej rozmowy na Twitterze z Pawłem Sasko, lead quest designerem (głównym projektantem zadań) CD Projekt RED. Wynika z niej, że opcje romansowe w Cyberpunku 2077 będą skonstruowane podobnie jak w przypadku Wiedźmina. To znaczy, że nie będzie jednej i oczywistej drogi do podbicia serca którejś z postaci niezależnych. Z drugiej strony, możliwości ma być zdecydowanie więcej, jak napisał Paweł Sasko:

Oczywiście gracze będą mieli zdecydowanie więcej opcji, niż tylko hetereseksualne, jak miało to miejsce w przypadku Wiedźmina 3 - Geralt był jednak z góry zdefiniowaną postacią, zainteresowaną wyłącznie kobietami. W Cyberpunku 2077 sam wybierzesz, jakiego typu relacje preferuje twój protagonista.

Tworzenie własnej postaci oraz wybór jej preferencji może sprawić, że gracze doświadczą większej immersji. Naturalnie nie jest to jedyny zabieg, mający na celu utożsamienie się użytkownika ze sterowaną postacią. W Cyberpunku 2077 nie będzie żadnego systemu moralności, ani tym bardziej wizualizowanego za pomocą cyfr, znaczników czy pasków - co jest popularne w przypadku gier RPG. Informację potwierdził Mateusz Tomaszkiewicz w wywiadzie dla Gaming Bolt:

Nie mamy jako takiego systemu moralności. Zamiast tego, by ukończyć grę „pacyfistycznie”, musisz być bardzo dobry w skradaniu się. Inwestowanie punktów w odpowiednie umiejętności pozwoli Ci na używanie broni, które nie zabijają, a co za tym idzie - przejście gry bez zabijania nikogo.

Cyberpunk 2077 ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej 16 kwietnia 2020 roku. Tytuł trafi na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Cyberpunk 2077
  2. Cyberpunk 2077 jest hitem, bo robi go CD Projekt RED
  3. Cyberpunk 2077 wygląda rewelacyjnie! Widzieliśmy gameplay na E3