Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2019, 10:50

autor: AlexB

14 Dni Lata - wystartowało dwutygodniowe wydarzenie w Fortnite

W grze Fortnite wystartowało wydarzenie 14 Dni Lata. Przez najbliższe dwa tygodnie miłośnicy tej sieciowej strzelanki będą mogli wziąć udział w specjalnych trybach okresowych, sprostać wyzwaniom dnia czy kupić ekskluzywne przedmioty kosmetyczne.

Za oknami lato w pełni. Pogoda dopisuje, a nad morzami, rzekami, jeziorami i w górach przybywa urlopowiczów. Ten przyjemny czas zawitał również do Fortnite. W popularnej sieciowej strzelance od firmy Epic Games rozpoczęło się wydarzenie 14 Dni Lata. W jego ramach przez najbliższe dwa tygodnie na graczy na PC, PlayStation 4, Xboksie One, Nintendo Switch oraz urządzeniach mobilnych będzie czekało mnóstwo atrakcji, zarówno w Battle Royale, jak i Ratowaniu Świata.

W Fortnite przyszedł czas na letni relaks. - 14 Dni Lata - wystartowało dwutygodniowe wydarzenie w Fortnite - wiadomość - 2019-06-25
W Fortnite przyszedł czas na letni relaks.

Zacznijmy od Ratowania Świata. W tym trybie PvE gracze mogą codziennie wykonywać nowe zadania, które mają na celu pomoc bazie głównej w organizacji wielkiej letniej imprezy. Nagrodą za kończenie poszczególnych celów są Letnie talony, a jeśli komuś uda się wypełnić wszystkie czternaście, wówczas odblokuje „nową, wybuchową broń”.

Balony z wodą potrafią być zbawienne w ekstremalnych upałach. - 14 Dni Lata - wystartowało dwutygodniowe wydarzenie w Fortnite - wiadomość - 2019-06-25
Balony z wodą potrafią być zbawienne w ekstremalnych upałach.

Co się natomiast tyczy Battle Royale, tutaj atrakcji jest nieco więcej, co raczej nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że jest to moduł dużo popularniejszy od Ratowania Świata. Do 8 lipca miłośnicy sieciowej rywalizacji do ostatniego żywego na mapie będą mogli wziąć do swoich rąk specjalne bronie przywrócone jedynie na 24 godziny, spróbować ukończyć wyzwania dnia, za które otrzymają specjalne nagrody, czy kupić ekskluzywne stroje i inne przedmioty. Nie zabraknie również specjalnych, okresowych trybów zabawy. Jest ich czternaście, dokładnie tyle, ile dni będzie trwało wydarzenie. Wśród nich możemy wymienić Przechlapane w oddziałach, czyli tryb polegający na rzucaniu w przeciwników balonami z wodą, Strzały w głowę w parach, gdzie trafienia zaliczają się jedynie po wycelowaniu w „makówkę” wroga, czy Strategiczne budowanie w oddziałach, w którym konstrukcje z danego materiału są bardziej wytrzymałe od innych. Pełną listę specjalnych trybów, w kolejności losowej (czyli nie takiej, w której będą pojawiały się w grze) znajdziecie w tym miejscu.

14 Dni Lata nie ominie także trybu kreatywnego, w którym każdy gracz może kreować swoje własne zasady. Każdego dnia trwania wydarzenia pojawi się w nim nowa wyróżniona mapa, na którą można zaprosić do zabawy swoich znajomych.

Fortnite jest obecne na rynku już od niemal dwóch lat i wciąż cieszy się ogromną popularnością, choć według ostatniego raportu firmy SuperData jego pozycja zaczęła nieco słabnąć. Takie wydarzenia, jak 14 Dni Lata mogą zachęcić część graczy do powrotu, a także przyciągnąć nowych, dlatego też nie powinno ich zabraknąć w przyszłości. Jedno jest pewne – firma Epic Games z pewnością będzie robiła co mogła, by ich zarabiające krocie sieciowe dzieło zachowało swoje wysokie miejsce na listach najchętniej ogrywanych produkcji.

  1. Oficjalna strona gry Fortnite
  2. Fortnite: Battle Royale – poradnik do gry