Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2019, 09:19

autor: Adrian Werner

Psychonauts 2 – premiera dopiero w 2020 roku

Zespół Double Fine Productions ogłosił, że Psychonauts 2 zaliczy kolejny poślizg. Gra ukaże się dopiero w przyszłym roku. Autorzy zapewnili również, że przejęcie studia przez firmę Microsoft nie zmieniło planów wydania produkcji na PlayStation 4.

Na Psychonauts 2 poczekamy do przyszłego roku. - Psychonauts 2 – premiera dopiero w 2020 roku - wiadomość - 2019-07-11
Na Psychonauts 2 poczekamy do przyszłego roku.
PSYCHONAUTS 2 SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Double Fine Productions
  2. Wydawca: Xbox Game Studios
  3. Gatunek: platformówka 3D
  4. Platforma: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 2020 r.

Mamy złe wieści dla graczy czekających na Psychonauts 2, czyli kontynuację klasycznej trójwymiarowej platformówki z 2005 roku. Odpowiadające za projekt studio Double Fine Productions poinformowało, że produkcja zaliczy opóźnienie i ukaże się dopiero w przyszłym roku.

Autorzy podkreślili również, że Psychonauts 2 nadal zmierza na PlayStation 4. Wielu fanów zastanawiało się, czy ta wersja nie została skasowana, gdyż firma Microsoft podczas tegorocznych targów E3 ogłosiła przejęcie studia Double Fine Productions. Wydanie na konsolę firmy Sony ma się ukazać równocześnie z tymi na PC i Xboksa One.

Taka decyzja nie jest zaskoczeniem, gdyż podobnie było w przypadku wykupienia studiów Obsidian Entertainment oraz inXile Entertainment. Oba zespoły zostały przejęte przez Microsoft w zeszłym roku, ale mimo to zarówno The Outer Worlds, jak i Wasteland 3 nadal zmierzają na PlayStation 4. Spodziewamy się, że ostatecznie wszystkie trzy zespoły zaczną tworzyć projekty wyłącznie na PC i konsole Xbox, ale jeśli tak się stanie, to dotyczyć to będzie dopiero niezapowiedzianych jeszcze produkcji.

Na Psychonauts 2 czekamy już bardzo długo. Grę zapowiedziano w 2015 roku, a rozpoczęcie jej produkcji stało się możliwe dzięki sukcesowi akcji crowdfundingowej w serwisie Fig, podczas której zebrano ponad 3,8 mln dolarów.

Początkowo premiera Psychonauts 2 planowana była na jesień 2018 roku, ale potem przeniesiono ją na 2019 r. Pozostaje mieć nadzieje, że najnowsze opóźnienie będzie ostatnim i gra zadebiutuje w 2020 r.

  1. Oficjalna strona gry