Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 lipca 2019, 10:15

autor: Serek

W Star Wars 9 pojawi się nowy typ szturmowca - Sith trooper

Na oficjalnej stronie marki Star Wars pojawiła się informacja potwierdzająca nowy rodzaj szturmowców w filmie Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie. Czy będą mieli coś wspólnego z powrotem Imperatora?

Przed nami trzecia i ostatnia część przygód Rey. - W Star Wars 9 pojawi się nowy typ szturmowca - Sith trooper - wiadomość - 2019-07-11
Przed nami trzecia i ostatnia część przygód Rey.

Fani Gwiezdnych wojen mogą odetchnąć z ulgą. Potwierdziły się krążące w sieci doniesienia, jakoby w epizodzie dziewiątym mieli pojawić się Sith trooperzy, czyli odziani w czerwone pancerze specjalnie wyszkoleni szturmowcy. Dobrą nowiną podzielono się na oficjalnej stronie internetowej marki Star Wars. Wyczekiwane postacie zaprezentowano przy okazji informacji o zbliżającym się Comic-Conie w San Diego, podczas którego Lucasfilm będzie prezentować historię ewolucji projektów szturmowców.

Impreza odbędzie się w dniach 18-21 lipca. Fani będą mogli zobaczyć typy pancerzy z czasów od pierwszej trylogii, aż do najnowszego projektu czerwonego szturmowca, który pojawi się w Skywalker. Odrodzenie. Sith trooperzy zostaną zaprezentowani w formie gadżetów, kostiumów i figurek. Twórcy chwalą się, że nowy design postaci jest zarazem kulminacją i nawiązaniem do wcześniejszych projektów. Trzeba przyznać, że rzeczywiście wygląda to obiecująco. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć prezentujących nowy wygląd mięsa armatniego Nowego Porządku.

Tym, co rzuca się w oczy jest naturalnie czerwony kolor pancerzy (z drugiej strony czego można było się spodziewać po „Sith trooperach”?). Interesujący jest również projekt hełmów, które kształtem przypominają nieco mandaloriańskie nakrycia głowy lub te z czasów wojen klonów. Pojawienie się takiego rodzaju szturmowców najpewniej będzie wiązać się z powrotem Palpatine’a. Pancerz możecie porównać do starszych wersji, które zostaną zaprezentowane na wystawie w San Diego.

Zestawienie pancerzy szturmowców wygląda imponująco. Który najlepszy?
Zestawienie pancerzy szturmowców wygląda imponująco. Który najlepszy?

Star Wars: The Rise of the Skywalker trafi do kin 19 grudnia bieżącego roku. Sith trooperów zobaczymy w filmie, poniżej natomiast możecie obejrzeć ich zapowiedź.

  1. Oficjalna strona internetowa Gwiezdnych wojen