Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2010, 21:23

autor: ElMundo

Jade Raymond pracuje nad szóstą odsłoną serii Splinter Cell

W maju informowaliśmy o rozpoczęciu prac nad nową odsłoną serii przygód Sama Fishera. Dziś wiemy na ten temat nieco więcej.

W maju informowaliśmy o rozpoczęciu prac nad nową odsłoną serii przygód Sama Fishera. Dziś wiemy na ten temat nieco więcej.

Jak informuje Jade Raymond, szefowa studia Ubisoft Toronto, jej ekipa pracuje nad Splinter Cell 6 (tytuł roboczy) – kolejną częścią słynnej serii gier akcji. Gra powstaje bezpośrednio w kanadyjskim oddziale firmy i, jak się dowiadujemy, prace nad tytułem „trwają już od jakiegoś czasu”.

Prawdopodobnie nie będziemy mieli do czynienia z drugą częścią Splinter Cell: Conviction, całkiem ciepło przyjętej przez graczy produkcji z Samem Fisherem w roli głównej. Jak na razie zarówno Jade Raymond jak i pozostali przedstawiciele Ubisoftu nie udzielają żadnych szczegółów na temat ich nowej produkcji. Możemy zatem tylko domniemywać, czy kolejna odsłona tej uznanej serii wróci do swoich składankowych korzeni czy też będzie kolejną grą stawiającą na szybką i widowiskową akcję. Nie znamy także platform docelowych.

Oprócz informacji o nowej części Splinter Cell, Raymond podzieliła się także planami kanadyjskiego studia na kolejne lata. Ambicją oddziału w Toronto jest stworzenie pięciu gier o statusie triple-A (o najwyższej jakości). Splinter Cell 6 jest jedną z dwóch takich produkcji będących aktualnie w trakcie procesu tworzenia. Druga nie została jeszcze ujawniona.