Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2010, 20:05

autor: Cairine

Milion kopii Assassin’s Creed: Brotherhood w Europie. Nowa część w przyszłym roku

Assassin’s Creed to naprawdę mocna marka Ubisoftu, która już pretenduje do miana lidera. Trzecia odsłona serii, w której cofamy się w przeszłość wraz z Eizo Auditore, tylko to potwierdza. Już w dniu, w którym nowa produkcja trafiła do sklepów, wyglądało na to, że pewien sukcesu gry wydawca świętuje

Assassin’s Creed to naprawdę mocna marka Ubisoftu, która już pretenduje do miana lidera. Trzecia odsłona serii, w której cofamy się w przeszłość wraz z Eizo Auditore, tylko to potwierdza. Już w dniu, w którym nowa produkcja trafiła do sklepów, wyglądało na to, że pewien sukcesu gry wydawca świętuje - zarówno światowej, jak i polskiej premierze AC: Brotherhoood nie brakowało rozmachu. I nie zawiódł się.

Geoffroy Sardin, szef marketingu firmy w opublikowanym dzisiaj przez MCV wywiadzie, poinformował, że na Starym Kontynencie sprzedano już milion egzemplarzy Brotherhood. Przyczyniło się to automatycznie do rewelacyjnego wyniku sprzedaży wszystkich części Assassin’s Creed, który wynosi już ponad 20 milionów. Ponadto Ubisoft ma nadzieję przekroczyć liczbę 30 milionów sprzedanych egzemplarzy do końca następnego roku.

„Jeśli porównamy wysokość sprzedaży (z pierwszego tygodnia) Brotherhood z ubiegłorocznym wynikiem ACII, nastąpił znaczny wzrost – to naprawdę wielkie osiągnięcie. To najlepszy premierowy wynik w historii europejskiego oddziału Ubisoft i zarazem najlepiej sprzedający się tytuł w historii firmy” - cieszy się Sardin. W dalszej części wywiadu mówi również o pozytywnym przyjęciu przez graczy innowacji, jaką jest wprowadzenie do serii trybu multiplayer. Według danych producenta, korzysta z niego 60 procent posiadaczy gry.

Po takim przyjęciu, można się spodziewać świetlanej przyszłości serii. Pierwszy dodatek do Brotherhood, Copernicus Conspiracy, trafił do rąk posiadaczy konsol PlayStation 3 jako ekskluzywny DLC razem z wersją podstawową. W zeszłym tygodniu Ubisoft zapowiedział także kolejny darmowy dodatek, wprowadzający nowy tryb rozgrywki multiplayer oraz nową mapę, przeznaczone tym razem także dla wersji na Xboksa 360. Trafi on do rąk graczy 14 grudnia. Wiadomo już, że na tym się nie skończy, chociaż wydawca cały czas zastanawia się, czy udostępnić zawartość DLC odpłatnie czy za darmo. Natomiast Sardin, potwierdził dzisiaj informacje o pełnoprawnym następcy Brotherhood. „Tak, Yves [Guillemot] wspomniał już o tym w naszym oświadczeniu finansowym, więcej informacji dopiero ujawnimy. Mogę tylko powiedzieć, że w przyszłym roku dostaniemy nowy, duży tytuł sygnowany nazwą Assassin’s Creed.”