Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 sierpnia 2018, 14:20

autor: Jiker

House of Cards - finał historii Underwoodów poznamy 2 listopada

Mimo zerwania współpracy z Kevinem Spaceyem twórcom House of Cards udało się doprowadzić opowieść do końca. Ostatni sezon kultowego serialu zadebiutuje na platformie Netflix 2 listopada.

Netflix ujawnił datę debiutu szóstego, ostatniego sezonu serialu House of Cards. Seria, która skoncentruje się na losach Claire Underwood (w tej roli Robin Wright), żony dotychczasowego bohatera, czyli Franka Underwooda (Kevin Spacey), trafi do oferty jednego z największych dostawców usług VoD 2 listopada tego roku.

Claire Underwood doprowadzi historię House of Cards do końca. Czy finał zadowoli fanów serialu? - House of Cards - finał historii Underwoodów poznamy 2 listopada - wiadomość - 2018-08-08
Claire Underwood doprowadzi historię House of Cards do końca. Czy finał zadowoli fanów serialu?
House of Cards - finał historii Underwoodów poznamy 2 listopada - ilustracja #2

Zeszłoroczny skandal obyczajowy z udziałem Kevina Spaceya odbił się negatywnie nie tylko na karierze aktora, ale też procesie produkcji serialu House of Cards. Prace nad wieloletnim hitem zostały wstępnie wstrzymane, ale wznowiono je na początku bieżącego roku, po podjęciu decyzji, że Franka Underwooda w centralnej roli zastąpi jego żona Claire, grana przez Robin Wright. Zerwanie współpracy z Kevinem Spaceyem okazało się dla Netfliksa bardzo kosztowne, co udowodnił jeden z tegorocznych raportów finansowych.

Ostatnich 8 odcinków flagowego serialu Netfliksa opowie o trudach utrzymania władzy w Białym Domu z perspektywy Claire Underwood, która proces wychodzenia z cienia swojego mężą rozpoczęła już w poprzednim sezonie. Poza Wright w obsadzie finałowej serii znaleźli się Michael Kelly, Boris McGiver, Jayne Atkinson, a także debiutanci: Diane Lane oraz Greg Kinnear.

House of Cards to dramat polityczny stworzony na podstawie powieści Michaela Dobbsa. Produkcja, charakteryzująca się niebanalną narracją i regularnym burzeniem tzw. czwartej ściany, przedstawia losy małżeństwa Franka i Claire Underwoodów, którzy wszelkimi dostępnymi środkami dążą do zdobycia i utrzymania najwyższej władzy w Stanach Zjednoczonych.

House of Cards - finał historii Underwoodów poznamy 2 listopada - ilustracja #3

  1. Netflix.com