Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 listopada 2017, 14:15

autor: Jiker

Prace nad 6. sezonem House of Cards bliskie wznowienia

Netflix i twórcy House of Cards kontynuują rozmowy w temacie przyszłości serialu. Zmierzają one w dobrym kierunku i być może prace nad 6. sezonem zostaną wznowione przed świętami Bożego Narodzenia.

Po skandalu obyczajowym z udziałem Kevina Spaceya zarząd Netfliksa podjął decyzję o zerwaniu wszelkich relacji z aktorem i rozpoczął rozmowy w temacie dalszych losów House of Cards. Wiele wskazuje na to, że platforma streamingowa dojdzie do porozumienia z niezależnym producentem Media Rights Capital i prace nad szóstą serią zostaną wkrótce wznowione.

Czy prace nad 6. sezonem House of Cards zostaną wznowione? Jeśli tak, to na pewno nie zobaczymy w nim Franka Underwooda (w tej roli Kevin Spacey). - Prace nad 6. sezonem House of Cards bliskie wznowienia - wiadomość - 2017-11-29
Czy prace nad 6. sezonem House of Cards zostaną wznowione? Jeśli tak, to na pewno nie zobaczymy w nim Franka Underwooda (w tej roli Kevin Spacey).
Prace nad 6. sezonem House of Cards bliskie wznowienia - ilustracja #2

W ostatnich latach House of Cards dotknęło kilka zmian. Najpoważniejszą było odejście po 4. sezonie pomysłodawcy serialu, Beau Willimona. Zastąpili go Melissa James Gibson i Frank Pugliese. Przypominam też, że twórcy wspólnie z Netfliksem rozważają produkcję spin-offów, w których uwaga skupiałaby się na innych bohaterach serii, np. Dougu Stamperze (w tej roli Michael Kelly). Za scenariusz miałby odpowiadać Eric Roth, mający na koncie cztery pierwsze sezony House of Cards.

Nowych informacji w tej sprawie dostarczyła Pauline Micelli. Wiceprezes Media Rights Capital (producent m.in. serialu Ozark oraz filmów Baby Driver, Elizjum i Babel) przesłała wszystkim członkom zespołu odpowiedzialnego za House of Cards list, w którym podziękowała za wsparcie i odniosła się do kwestii przyszłości serialu (dzięki, TVweb). Czytamy w nim, że MRC kontynuuje rozmowy z Netfliksem, licząc na rychłe wznowienie produkcji. Jednocześnie podjęto decyzję o wydłużeniu przerwy w pracach do 8 grudnia. Niewykluczone zatem, że – o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem – zdjęcia do szóstej serii House of Cards ruszą jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Wstrzymanie prac wiąże się przede wszystkim z próbą przepisania scenariusza szóstego sezonu serialu, na co wpływ miało oczywiście odsunięcie Kevina Spaceya od produkcji. Przed MRC postawiono niezwykle trudne zadanie – ekipa odpowiedzialna za House of Cards musi przerobić szóstą serię tak, aby była ona atrakcyjna dla widza i zachowała fabularną spójność z poprzednimi sezonami serialu. Niewykluczone, że główną bohaterką produkcji uczyniona zostanie Claire Underwood – żona Franka Underwooda, w którą wciela się Robin Wright.

  1. Oficjalna strona platformy Netflix
  2. Oficjalna strona Media Rights Capital