Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2022, 09:38

Horizon: Forbidden West i Gran Turismo 7 zajmą sporo miejsca na PS4 i PS5

Poznaliśmy prawdopodobny rozmiar dwóch gier, które zadebiutują wkrótce na PS4 i PS5. Mowa o Horizon: Forbidden West oraz Gran Turismo 7. Posiadacze cyfrowych wersji będą musieli pobrać z PlayStation Store dużą ilość danych.

Luty i marzec zapowiadają się fenomenalnie dla graczy – na przestrzeni dwóch miesięcy doczekamy się premier takich wyczekiwanych tytułów, jak Dying Light 2, Horizon: Forbidden West, Elden Ring, Elex 2 czy Gran Turismo 7. Jak z pewnością wiecie, dwa z nich to „ekskluzywy” Sony. Mowa oczywiście o kontynuacji przygód Aloy (18 luty) i siódmej pełnoprawnej odsłonie gier wyścigowych od studia Polyphony Digital (4 marca). Tak się składa, że w miniony weekend poznaliśmy prawdopodobne rozmiary tych produkcji – w obu przypadkach waga robi wrażenie.

Horizon: Forbidden West i Gran Turismo 7 zajmą sporo miejsca na PS4 i PS5 - ilustracja #1
Źródło: Twitter.

Horizon ma wymagać 85,91 GB w Stanach Zjednoczonych oraz 96,35 GB w Europie – i to bez tzw. Day 1 patcha. Skąd taka różnica w „wadze”? Na razie nie wiadomo. Nie znamy również rozmiaru japońskiej wersji gry. Wiemy za to, że wstępne pobranie produkcji (tzw. preload) ma być możliwe na tydzień przed premierą, tj. od 11 lutego.

Horizon: Forbidden West i Gran Turismo 7 zajmą sporo miejsca na PS4 i PS5 - ilustracja #2
Źródło: PS Store.

Jeśli zaś chodzi o Gran Turismo 7, to – zgodnie z opisem z PS Store – gra zajmie na naszych dyskach okrągłe 110 GB. Sporo, zwłaszcza że poprzednia część serii, czyli Gran Turismo Sport, „ważyła” na premierę około 40 GB, a potem – otrzymując kolejne porcje zawartości – jeszcze dodatkowo „spuchła”. Zobaczymy, do ilu GB dobrnie siódemka.

Horizon: Forbidden West i Gran Turismo 7 zajmą sporo miejsca na PS4 i PS5 - ilustracja #3
Źródło: Twitter.

Uzyskanie samego Day 1 patcha będzie zaś wiązać się z koniecznością ściągnięcia około 20,5 GB danych. Tak jak w przypadku Horizona, wstępne pobranie gry (preload) – 89,5 GB danych – ma być na szczęście dostępne już na tydzień przedpremierą, czyli począwszy od 25 lutego. Osoby, które złożą preorder na edycję cyfrową, nie powinny być więc poszkodowane. Przypominam, że będzie ona nieco różniła się od wydania fizycznego. Szczegóły znajdziecie tutaj.