Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 stycznia 2022, 14:40

autor: Patryk Kubiak

Daredevil wrócił do łask; znów chętnie oglądamy serial Marvela

Dzięki ostatniemu zaangażowaniu aktorów z Daredevila w Spider-Man: Bez drogi do domu oraz Hawkeye'u serial Netflixa powrócił na listy najchętniej oglądanych produkcji.

Wygląda na to, że Daredevil wrócił do łask. Trzy lata po tym, jak został anulowany przez Netflixa, serial zajął ósmą pozycję na cotygodniowej liście najchętniej oglądanych produkcji dostępnych na platformach streamingowych w Stanach Zjednoczonych. Za przygotowanie zestawienia odpowiada firma analityczna Nielsen, a ranking obejmuje okres od 20 do 26 grudnia ubiegłego roku.

Seria wzbudziła zainteresowanie na nowo z uwagi na niedawny epizod Matta Murdocka (Charlie Cox) w Spider-Manie: Bez drogi do domu oraz ujawnienie przez Disney kluczowego oponenta w Hawkeye’u, którym okazał się być główny wróg Daredevila – Kingpin (Vincent D’Onofrio).

Jak więc serial o niewidomym mścicielu z Hell’s Kitchen wypadł na tle innych, często nowszych dzieł? Trzydzieści dziewięć odcinków Daredevila oglądano we wspomnianych widełkach czasowych przez 195 mln minut. Zamykający podium Hawkeye i Emily w Paryżu uzbierali 938 mln, a Wiedźmin Netflixa 2,7 mld. Pełną listę prezentujemy poniżej.

  1. Wiedźmin (Netflix) – 16 odc., 2,7 mld minut oglądania
  2. Emily w Paryżu (Netflix) – 20 odc., 938 mln
  3. Hawkeye (Disney+) – 6 odc., 938 mln
  4. Koło czasu (Amazon Prime Video) – 8 odc., 638 mln
  5. Zagubieni w kosmosie (Netflix) – 28 odc., 490 mln
  6. Wielkie brytyjskie wypieki (Netflix) – 75 odc., 256 mln
  7. Park Jurajski: Obóz kredowy (Netflix) – 37 odc., 211 mln
  8. Daredevil (Netflix) – 39 odc., 195 mln
  9. Jim Gaffigan: Comedy Monster (Netflix) – 1 odc., 186 mln
  10. Dom z papieru (Netflix) – 46 odc., 183 mln

Daredevil z udziałem Coxa i D’Onofrio w ciągu trzech sezonów emisji otrzymał pięć nominacji do nagród Emmy. Twórcą serialu był Drew Goddard, a showrunnerem i producentem wykonawczym Steven S. DeKnight. Produkcja zakończyła się w 2018 roku.