Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2022, 20:53

autor: Piotr "somnam23" Śliwiński

W Hogwarts Legacy zabraknie quidditcha, ale będą wybory moralne

Oficjalne FAQ gry Hogwarts Legacy zostało zaktualizowane – stwierdzono tam, że gracz nie będzie mógł wziąć udziału w zawodach quidditcha. W grze mają natomiast pojawić się trudne wybory (moralne).

Hogwarts Legacy umożliwi graczowi podróżowanie za pomocą miotły, ale, jak się okazuje, już nie będzie mu dane uczestniczyć w zawodach quidditcha. Oficjalne FAQ Dziedzictwa Hogwartu zaskakuje, ponieważ rozgrywki tej dyscypliny mogliśmy zobaczyć w jednym z pierwszych trailerów gry. Twórcy uspokajają, że miotliska zajmą istotne miejsce w grze, ponieważ znajdą zastosowanie jako środek transportu, a także np. wyścigach. Ponadto umiejętności w posługiwaniu się nimi będą rozwijane przez postać gracza.

Latanie na miotle i dyscyplina sportowa o nazwie quidditch, w której celem jest łapanie magicznego znicza, stanowi punkt charakterystyczny serii gier i filmów o Harrym Potterze. W 2003 r. Electronic Arts wypuściło nawet produkcję Harry Potter: Mistrzostwa świata w quidditchu, która została w całości poświęcona magicznemu odpowiednikowi mugolskiej piłki nożnej (pod względem popularności).

Natomiast, jak przystało na grę RPG (akcji), w Hogwarts Legacy gracze w trakcie rozgrywki będą dokonywali trudnych wyborów (w domyśle moralnych), które wpłyną na to, kim zostaną w świecie gry. Producent zaznacza jednak, że Hogwarts Legacy nie zawiera systemu moralności, tj. odpowiednika np. honoru z Red Dead Redemption 2.

Premiera Dziedzictwa Hogwartu na większości platform sprzętowych odbędzie się 10 lutego 2023 r. Gra będzie dostępna na PC, PS4, Xboxie One, PS5, Xboxach Series X/S oraz na Switchu – ta ostatnia wersja ukaże się w późniejszym terminie.