Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 21 lutego 2023, 13:26

Jak zdobyć mandragorę w Hogwarts Legacy

Mandragora jest jedną z trzech roślin bojowych w Hogwarts Legacy. W naszym poradniku tłumaczymy jak zdobyć roślinę i do czego może Wam posłużyć.

Źródło fot. Warner Bros. Interactive Entertainment
i

Mandragora, czyli roślina w kształcie człowieka, jest jedną z najbardziej znanych roślin w świecie Harry’ego Pottera. Uratowała Hermionę po spotkaniu z Bazyliszkiem, a w Hogwarts Legacy może nieraz wybawić Waszą postać z opresji. Przeczytajcie jak zdobyć mandragorę i do czego jej użyć.

Pełny opis przejścia i więcej porad zapraszamy do gry Hogwarts Legacy znajdziecie w naszym poradniku.

Jak wyhodować mandragorę?

Mandragora będzie potrzebna do zaliczenia dwóch pierwszych zadań profesor Garlick. W pierwszym musicie ją zdobyć i użyć na kilku wrogach jednocześnie, w drugim zaś przyjdzie Wam wykorzystać wszystkie trzy rośliny bojowe w tym samym czasie (dwie pozostałe to Chińska kąsająca kapusta i Jadowita tentakula).

Najprostszym sposobem na zdobycie rośliny jest jej kupienie. Możecie to zrobić w sklepie Muchomory i astry na północy Hogsmeade (kosztuje 500 złota).

Trudniejszym sposobem jest jej samodzielne wyhodowanie. We wspomnianym wyżej sklepie możecie za 800 złota kupić nasiona. Następnie należy posadzić je w jednej z donic w Pokoju Życzeń (wystarczy najmniejsza) i poczekać 15 minut w grze. Po tym czasie możecie zebrać gotową roślinę.

Jest to bardziej angażująca metoda, ale dzięki temu zawsze będziecie mieli dostęp do dość użytecznego narzędzia walki. Nasiona kupuje się tylko raz, a roślina rośnie dość szybko, więc możecie zbierać jej korzenie przy każdej wizycie w Pokoju Życzeń.

Jak użyć mandragory?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, mandragora jest rośliną bojową. Możecie jej użyć do ogłuszania przeciwników podczas walki. Aby to zrobić musicie użyć L1/LB/Tab i wybrać mandragorę z koła wyboru. Teraz w obliczu zagrożenia wystarczy nacisnąć przycisk, który pojawi się przy ikonie rośliny obok minimapy.

Justyna Szymańska

Justyna Szymańska

Studiowała sztukę pisania, a potem filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Oprócz nauki stawiania przecinków, poświęcała się zgłębianiu tajników popkultury i gier. W GRYOnline.pl redagowała poradniki od początku 2022 roku, zaś obecnie jest szefową tego działu. Wielka miłośniczka Age of Empires i dobrych książek. W czasie wolnym lubi też robić zdjęcia, najlepiej starym budynkom aparatem na kliszę, które publikuje na Instagramie. Pochodzi z Górnego Śląska.

więcej