Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2017, 17:40

autor: Vergil

Hitman wielkim sukcesem studia Io-Interactive

Zespół Io-Interactive ma powody do radości – ekipa pochwaliła się na swoim twitterowym profilu, że gracze, którzy zagrali w najnowszą jak dotąd odsłonę cyklu Hitman, są liczeni w milionach. W tej sytuacji kwestią czasu wydaje się oficjalna zapowiedź drugiego sezonu przygód łysego mordercy.

Najnowsza część serii Hitman przeszła długą drogę – od gry wydawanej w formie epizodów aż po pełnoprawny, pudełkowy tytuł. Jej autorzy, czyli zespół Io-Interactive, mają powody do zadowolenia – produkcję sprawdziło bowiem pięć milionów graczy (a ich liczba stale rośnie), o czym deweloperzy poinformowali za pośrednictwem swojego twitterowego profilu. Jednocześnie twórcy podziękowali całej społeczności skupionej wokół tej pozycji za wsparcie, na które nieustannie mogą liczyć.

Jak widać, łysy zabójca wciąż cieszy się dużą popularnością wśród graczy. Io-Interactive ma teraz wolną rękę, zatem stworzenie przez ten zespół kolejnej odsłony przygód Agenta 47 wydaje się być kwestią czasu. - Hitman wielkim sukcesem studia Io-Interactive - wiadomość - 2017-08-03
Jak widać, łysy zabójca wciąż cieszy się dużą popularnością wśród graczy. Io-Interactive ma teraz wolną rękę, zatem stworzenie przez ten zespół kolejnej odsłony przygód Agenta 47 wydaje się być kwestią czasu.

W tym momencie warto zauważyć, że mowa nie o liczbie sprzedanych egzemplarzy, lecz o liczbie graczy, którzy zagrali w ten tytuł (niezależnie od tego, czy zakupili nowy egzemplarz, czy też na przykład zaopatrzyli się w sztukę „z drugiej ręki”). Niemniej wszystko wskazuje na to, że ostatnie posunięcia deweloperów ostatecznie wyszły im dobre – dość powiedzieć, że jakiś czas temu Io-Interactive zrezygnowało z zabezpieczeń Denuvo, a także udostępniło za darmo prolog gry, w którym zawarto pierwszą lokację, dwie misje fabularne, kontrakty i szereg innych aktywności. Z uwagi na fakt, że po wykupieniu od Square Enix i odzyskaniu niezależności autorzy mają całkowicie wolną rękę, fani serii mogą spoglądać w przyszłość z optymizmem.

O tym, że większymi lub mniejszymi krokami zbliża się do nas oficjalna zapowiedź kolejnej części serii zdaje się świadczyć przede wszystkim fakt, że w połowie lipca udostępniono ostatni, dwudziesty szósty nieuchwytny cel (mowa o cyklicznych misjach, na których wykonanie gracze mieli limitowaną ilość czasu). Na ten moment nie wiadomo niestety, czy majowe doniesienia się potwierdzą, a łysy zabójca ponownie zagości na ekranach naszych telewizorów i monitorów już w przyszłym roku. Miłośnicy marki muszą więc czekać, aż Io-Interactive ujawni skrzętnie skrywane dotąd karty.