Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2017, 17:51

autor: Góral

Playerunknown's Battlegrounds - nowa aktualizacja wprowadza serwery FPP i wiele innych elementów

Deweloperzy gry Playerunknown's Battlegrounds udostępnili nową aktualizację, w której wprowadzono serwery z rozgrywką tylko z widokiem FPP. Ponadto doczekaliśmy się zmian w interfejsie użytkownika, możliwości wracania do zabawy po chwilowym zerwaniu połączenia i wielu innych atrakcji.

Jeden z największych tegorocznych hitów – Playerunknown's Battlegrounds – doczekał się nowej aktualizacji, która od kilku dni znajdowała się na publicznym serwerze testowym. Wprowadzano w niej sporo interesujących nowinek. Chyba najciekawszą są obiecane serwery, na których rozgrywka toczy się tylko z widokiem FPP, choć jeszcze nie wszędzie, gdyż np. podczas spadania po wyskoczeniu z samolotu akcja oglądana jest w TPP – w przyszłości również i to ulegnie zmianie.

Inną wartą wzmianki rzeczą jest możliwość ponownego dołączenia do rozgrywki w przypadku chwilowej utraty połączenia. Pojawiła się obsługa kontrolerów Xbox czy nowa możliwość zgłaszania toksycznych graczy. Zatroszczono się też o zróżnicowane animacje podczas używania różnych przedmiotów, poprawiono sposób poruszania się postaci bez broni oraz dodano inne efekty, gdy biegają one po różnych powierzchniach.

Playerunknown's Battlegrounds - nowa aktualizacja wprowadza serwery FPP i wiele innych elementów - ilustracja #1
Nowa aktualizacja Playerunknown's Battlegrounds:
  • serwery FPP;
  • ulepszone udźwiękowienie;
  • nowe animacje;
  • broń Mk14 EBR;
  • poprawki błędów.

Nie zabrakło zmian w udźwiękowieniu – różni się ono delikatnie podczas używania kamery TPP i FPP w pojazdach. Od teraz bardziej zauważalne są też zmiany głośności, gdy postać znajduje się na zewnątrz i wewnątrz budynku.

Również interfejs użytkownika i funkcjonalność gry doczekały się kilku nowinek. Deweloperzy wymieniają np. więcej opcji w menu, dodanie włącznika V-Sync i suwaka FOV dla kamery FPP, wyświetlanie nazw niektórych regionów na minimapie czy noszonych obecnie broni.

Ponadto otrzymaliśmy kilka dodatkowych elementów – broń Mk14 EBR, nowe twarze i fryzury podczas tworzenia postaci. Wszystko to uzupełniają poprawki niektórych znanych błędów. Pełną rozpiskę nowości znajdziecie w opublikowanym ostatnio komunikacie na Steamie.