Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 czerwca 2014, 10:50

Hitman: Sniper drugą mobilną odsłoną popularnego cyklu

Firma Square Enix zapowiedziała grę Hitman: Sniper, czyli drugą mobilną odsłonę cyklu o przygodach Agenta 47. Zgodnie z tytułem, rozgrywka skoncentruje się na realizowaniu zleceń za pomocą karabinów snajperskich. Tymczasem Hitman GO trafił właśnie na urządzenia z Androidem.

Wydane kilka miesięcy temu Hitman GO okazało się jedną z najmilszych niespodzianek tego roku. Autorzy poszli ciekawą drogą i nie próbowali przenosić mechanizmów rozgrywki z głównej serii na urządzenia mobilne. Zamiast tego opracowali turową grę logiczną i okazało się to strzałem w dziesiątkę, gdyż produkcja zebrała wyśmienite recenzje oraz zgromadziła wokół siebie sporą grupę fanów. Wydawca, czyli firma Square Enix, postanowił pójść za ciosem i właśnie zapowiedział kolejną mobilną odsłonę cyklu, zatytułowaną Hitman: Sniper.

Zgodnie z tytułem, gra skoncentruje się na wykonywaniu morderstw za pomocą karabinu snajperskiego. Całość przypominać będzie znane z pecetów i konsol Hitman: Sniper Challenge. Tradycyjnie wcielimy sie w płatnego zabójcę znanego jako Agent 47. Na każdym poziomie zajmie on korzystną lokację z dobrym widokiem na cele i naszym zadaniem będzie szybkie eliminowanie przeciwników. Wymagany ma być zarówno błyskawiczny refleks, jak i umiejętność starannego planowania, a wszystkie poziomy zostaną zaprojektowane tak, aby można je było przechodzić wielokrotnie, za każdym razem odkrywając nowe sposoby zrealizowania zlecenia.

Kluczową rolę w całej tej zabawie odegrają wyniki punktowe, przydzielane za szybkość, precyzję oraz efektowność zabójstw. Dostępne będą oczywiście sieciowe rankingi, które pozwolą na rywalizowanie z resztą społeczności. Nie zabraknie także rozbudowanego systemu modyfikowania i ulepszania karabinów snajperskich.

Hitman: Sniper zmierza na urządzenia mobilne działające w oparciu o systemy iOS i Android. Gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Za prawdziwe pieniądze będziemy mogli wcześniej kupić najlepsze części do karabinów i odblokować wszystkie kontrakty bez konieczności przejścia misji je poprzedzających.

Premiera Hitman: Sniper zaplanowana została na jesień tego roku. Nad projektem pracuje studio Square Enix Montreak, czyli ten sam zespół, który wyprodukował Hitman GO. Warto na koniec wspomnieć, że ten drugi tytuł właśnie zadebiutował na Androidzie w cenie 15 zł.

Hitman Go na Google Play

Hitman – oficjalna strona cyklu