Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2021, 12:20

Hitman 3 - ponowny zakup poprzednich części nie będzie konieczny, zapewniają twórcy

Studio IO Interactive wydało oświadczenie, w którym zapewnia, że stara się rozwiązać problem związany z niemożnością skorzystania z opcji przeniesienia do Hitmana 3 lokacji z poprzedniej odsłony. Prace powinny zakończyć się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Choć oficjalna premiera Hitmana 3 nastąpi dopiero za dwa dni, już teraz wzbudza ona spore kontrowersje. Wszystko przez zamieszanie związane z opcją darmowego przeniesienia poziomów z dwóch poprzednich odsłon cyklu o przygodach słynnego Agenta 47 do trójki na PC, spowodowane obecnością nadchodzącego tytułu wyłącznie w Epic Games Store. Pojawiła się nawet obawa, że konieczny okaże się ponowny zakup Hitmana 2 na tej platformie, nawet jeśli posiadało się już tę pozycję na Steamie. Tim Sweeney, prezes Epic Games, przeprosił za te niedogodności i zapewnił, że trwają prace nad naprawą problemu. Potwierdzili to na Twitterze przedstawiciele IO Interactive.

Jak widać, ekipa z duńskiego studia gwarantuje, że nikt nie będzie musiał ponownie kupować którejkolwiek z dwóch poprzednich odsłon cyklu Hitman, by móc się cieszyć z darmowych map w „trójce”. Rozwiązanie trudności z tą opcją może jednak potrwać kilka tygodni. Dlatego też, jak już zapowiedziano wcześniej, wszystkie osoby, które kupiły Hitmana 3 w przedsprzedaży oraz ci, którzy nabędą go najpóźniej dziesięć dni po premierze, będą mogli liczyć na darmowy dostęp do Hitman 1 GOTY Access Pass.

Przypominamy, że Hitman 3, prócz PC, pojawi się także na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One, Xboksie Series X/S oraz Nintendo Switch (w ramach zabawy w chmurze). Niestety, tytuł na żadnej z tych platform nie będzie posiadał polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Hitman
  2. Hitman 3 – poradnik do gry