Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2013, 11:20

autor: Adrian Werner

Helm’s Deep dziewiątym dodatkiem do The Lord of the Rings Online

Zespół Turbine zapowiedział Helm’s Deep, czyli dziewiąte rozszerzenie do gry The Lord of the Rings Online. Dodatek pozwoli wziąć udział w Bitwie o Rogaty Gród i rozwinąć postać do 95 poziomu doświadczenia.

Do Helmowego Jaru udamy się jesienią. - Helm’s Deep dziewiątym dodatkiem do The Lord of the Rings Online - wiadomość - 2013-04-25
Do Helmowego Jaru udamy się jesienią.

Studio Turbine zapowiedziało Helm’s Deep, czyli dziewiąty dodatek do MMORPG The Lord of the Rings Online. Gra kilka lat temu przeszła na model Free-2-Play, więc rozszerzenie udostępnione zostanie użytkownikom za darmo. Premiera nastąpi jesienią tego roku.

  1. The Lord of the Rings Online – oficjalna strona gry

Zgodnie z tytułem, dodatek skoncentruje się na obronie Helmowego Jaru. Gracze będą mogli wcielić się w nowego rekruta startującego na 10 poziomie doświadczenia. Bohaterowie wezmą udział w masywnej Bitwie o Rogaty Gród, która ma być największym starciem, jakie do tej pory pojawiło się w The Lord of the Rings Online. Sukcesy i porażki graczy wpłyną na przebieg całego konfliktu. Ponadto zwycięstwa zostaną sowicie nagrodzone.

Screen z poprzedniego dodatku, czyli Riders of Rohan. - Helm’s Deep dziewiątym dodatkiem do The Lord of the Rings Online - wiadomość - 2013-04-25
Screen z poprzedniego dodatku, czyli Riders of Rohan.

Dodatek nie ograniczy się do Helmowego Jaru. Rozszerzenie wprowadzi do gry wiele nowych terenów umiejscowionych w zachodnich rejonach Rohanu. Zwiedzimy m.in. twierdzę Dunharrow oraz miasto Edoras, czyli stolicę krainy. Helm’s Deep umożliwi również dalszy rozwój postaci, aż do 95 poziomu doświadczenia. Pojawi się spory zestaw nowych umiejętności oraz ulepszone specjalizacje dla każdej z klas. Pewne zmiany zajdą również w systemie walki, dzięki czemu starcia zarówno na ziemi, jak i na koniach mają być bardziej emocjonujące. Niestety, twórcy nie podzielili się żadnymi konkretami na ten temat.

The Lord of the Rings Online: Helm’s Deep stanowić ma także kolejny rozdział w epickiej historii, rozpoczętej w podstawowej grze i kontynuowanej przez kolejne dodatki. W trakcie przygód spotkamy wiele postaci znanych z książek i filmowych adaptacji, takich jak Aragorn, Eowyn oraz Eomer. Poza obroną mieszkańców Helmowego Jaru naszym zadaniem będzie również wspomożenie Króla Theodena w odzyskaniu pełni władzy.

The Lord of the Rings Online zadebiutowało w 2007 roku jako gra oparta na systemie abonamentowym. Trzy lata później autorzy przestawili się na model darmowy z mikropłatnościami. Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę i liczba graczy w krótkim okresie uległa potrojeniu.