Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2017, 09:41

autor: Góral

Heavy Rain - sprzedano 4,5 miliona egzemplarzy

Poznaliśmy najnowsze wyniki sprzedaży gry Heavy Rain. Wydana w 2010 roku produkcja rozeszła się w nakładzie 4,5 miliona egzemplarzy.

Studio Quantic Dream poinformowało, że gra Heavy Rain rozeszła się w 4,5 miliona egzemplarzy. Produkcja ukazała się najpierw na konsoli PlayStation 3, w lutym 2010 roku, a w marcu 2016 roku pojawiła się w odświeżonej wersji na PlayStation 4. Wypracowanie wspomnianego rezultatu zajęło więc przygodówce ponad siedem lat, ale to i tak bardzo duży sukces, wziąwszy pod uwagę, że to dość specyficzna pozycja.

W Heavy Rain poznajemy losy kilku postaci. Jedną z nich jest Ethan Mars. - Heavy Rain - sprzedano 4,5 miliona egzemplarzy - wiadomość - 2017-06-01
W Heavy Rain poznajemy losy kilku postaci. Jedną z nich jest Ethan Mars.

Nie wiemy jak dokładnie rozłożyła się sprzedaż na obu platformach sprzętowych, ale dużo więcej egzemplarzy rozeszło się na past-genie. W sierpniu 2013 roku ujawniono bowiem, że Heavy Rain zakupiło ponad 3 miliony graczy i gra zarobiła dla Sony ponad 100 milionów euro, znacznie przewyższając koszty produkcji, łącznie z wydatkami poniesionymi na marketing.

Obecnie studio Quantic Dream pracuje nad kolejną produkcją. Będzie nią Detroit: Become Human na konsolę PlayStation 4. Ma to być kolejna interaktywna opowieść, w której tym razem przeniesiemy się w przyszłość, do tytułowego Detroit. W metropolii żyją i pracują androidy, ale jeden z nich – Kara – jest inny od reszty, gdyż posiada uczucia i chce zmienić swój los. Termin premiery gry nie jest jeszcze znany.